Sałata parzona (autor Klaps)

Przepis kulinarny

Składniki:

Duża główka sałaty na osobę lub odpowiadająca ilość sałaty liściastej, szczypior (lepszy wyrośnięty z nasieniem), pół litra wody, czubata łyżka masła, sól, sok z cytryny, kawasek cytrynowy lub ocet do smaku, duża łyżka cukru

Jak przyrządzić?

Zagotować wodę, osolić, zakwasić i osłodzić, spróbować i ewentualnie doprawić. Powinna mieć łagodny słodko-kwaśny smak, dodać masło. Wypłukaną sałatę pokroić niezbyt drobno (koniecznie pokroić a nie rozrywać, aby sałata oddała swój sok do wody, powstanie wówczas smaczny bulin sałtowy), dodać pokrojony szczypior wrzucić na gotującą się wodę, mieszać niedoprowadzając do wrzenia przez 3 do 5 minut, aż sałata zmięknie.Podawać ciepłą jako jarzynka do dania głównego w miseczkach lub sałatę do ziemniaków i mięsa bulonik w filiżankach.
Nadaje się też jako danie podwieczorkowe - sałata parzona z grzankami.

Potrzebne przybory:

garnek, deska do krojenia, nóż, łyżka - czyli to, co jest w każdej kuchni

Jak podawać?

do dania głównego lub jako danie podwieczorkowe z grzankami

Uwagi:

Jest teraz środek lata, sałaty mamy w bród. Do parzenia nadaje się sałata nieco starsza, nawet wyrośnięta. Po uparzeniu uzyskuje specyficzny smak, który jednym nie odpowiada a dla innych staje się przysmakiem. Radzę spróbować, koszt niewielki, a więc jak nie będzie smakowała to mała strata a jak zasmakuje, to okaże się, że uparzono za mało!

0.00
0 głosów
Dane szczegółowe
Kategoria daniaSałatki i dania z warzyw
Czas przygotowania3 min.
Trudnośćprosty
Porcje1 lub 2
Kalorycznośćniska
Przybliżony koszt2 zł
Autor Klaps

Sałata parzona (autor Klaps): Podobne przepisy

Sałata parzona (autor Klaps): wypróbuj również

Powiązane Tematy