Jaja faszerowane pięknie kolorowe - Przepis

Przepis kulinarny

Składniki:

Jajka, masło, majonez.
Dodatki: vegeta, pieprz, zielona pietruszka, papryka czerwona mielona słodka i pieprz cayenne, chrzan.

Jak przyrządzić?

Jajka gotujemy na twardo. Po ostudzeniu przekrawamy na pół i wyjmujemy żółtka tak, aby nie uszkodzić białek.

A teraz - w zależności od tego, jaki chcemy kolor:
1. Na jasnożółto i chrzanowo, czyli dość ostro- widelcem dokładnie rozdrabniam żółtka w miseczce. Dodaję około łyżeczki masła na każde 3 kolejne jajka. Dodaję łyżeczkę chrzanu. Przyprawiam odrobiną vegety i czarnym mielonym pieprzem. Łączę z majonezem w takiej ilości, żeby masa była gładka, ale nie za mokra.

2. Na zieloniutko i delikatnie - rozdrabniamy żółtka jak wyżej+ masełko. Siekam drobno jakieś dwie łyżki zielonej pietruszeczki. Dodaję ja do żółtek. Posypuję odrobiną vegety. Łączę z majonezem i dokładnie mieszam tak, aby masa była jak wyżej - gładka, ale nie "rozciapciana".

3. Na czerwono i OOOOOstro - z żółtkami robię to, co powyżej+ masełko. Następnie sypę czerwona słodką papryczkę mieloną (dość dużo) i odrobinę pieprzu cayenne.

Dodaję odrobinę vegety i majonez. Mieszam dokładnie na gładko. Dodawać tyle papryczki, żeby kolor był mocno czerwony.

Następnie owe nadzienia nakładam do białek, z których oczywiście te żółtka wyjęłam, tak, aby wystawały apetycznymi zaokrągleniami sporawo nad białka.

Potrzebne przybory:

Nożyk, widelec i miseczka.

Jak podawać?

Jeśli nie mamy półmiska na jajka, można podawać w nastepujacy sposób - każdą połówkę jajka położyć na fragmencie listka zielonej sałaty i kłaść najlepiej na białym talerzu. Jajka na żółto najlepiej dekorować trójkącikami czerwonej papryczki lub groszkiem. Na zielono - cytrynką, papryczką lub samym majonezem. Na czerwono - majonezem. Ewentualnie odrobiną zielonej pietruszki.
Pozdrawiam i życzę smacznego...

Uwagi:

Do dekoracji: pokrojone w trójkąciki czerwone papryczki świeże, pokrojone w trójkąciki kawałki cytrynki wcześniej sparzonej, zielony groszek, liście sałaty, majonez.

0.00
0 głosów
Dane szczegółowe
Kategoria daniaDania wegetariańskie
Czas przygotowania15 min.
Trudnośćprosty
Kalorycznośćśrednio dużo
AutorAgAnAl

Jaja faszerowane pięknie kolorowe: Podobne przepisy

Jaja faszerowane pięknie kolorowe: wypróbuj również

Powiązane Tematy