Kabaczek faszerowany
KAROLINA • dawno temuW jaki sposób skomponować dietę, by zawsze były w niej obecne witaminy i minerały niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu? Czy modne diety są naprawdę korzystne dla naszego zdrowia? Okazuje się, że zawsze w cenie jest zdrowy rozsądek i jedzenie tego, co akurat jest dla nas dostępne na wyciągnięcie ręki. Niektórzy idą o krok dalej, twierdząc, że najbardziej korzystne dla nas jest jedzenie produktów, do których przez wiele lat przyzwyczaiły się nasze żołądki. Bez względu na to, czy takie radykalne postępowanie jest nam bliskie czy też nie, zwykle intuicyjnie sięgamy po świeże warzywa i owoce. Nawet jeśli dotychczas nie postępowaliśmy w ten sposób i kupiliśmy czerwone pomidory w środku zimy, na własnej skórze przekonaliśmy się, że ich jedzenie w tym czasie jest nie tylko pozbawione przyjemności, ale również niezdrowe. W ciągu lata nie mamy najmniejszego problemu z tym, by przygotować aromatyczne i kolorowe potrawy. Czy jest to możliwe jesienią? Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim pomysły na jesienne potrawy, a także dowiesz się, jak zrobić faszerowane kabaczki.
Jesienne potrawy
Wbrew temu, co się może na początku wydawać jesień jest równie wdzięczną pod względem kulinarnym porą roku jak lato. Najbardziej dla niej charakterystyczny jest wysyp grzybów leśnych, które z powodzeniem możemy wykorzystać do przygotowania zupy grzybowej, sosu grzybowego, pierogów z grzybami bądź zapiekanki makaronowej z grzybami. Świetnie smakują one również po zamarynowaniu. Oprócz tego pojawiają się późne owoce, wśród których znajdują się jabłka, śliwki i gruszki. Potrawy jesienne z ich udziałem to nie tylko ciasta, lecz również stanowią one świetny dodatek do dań mięsnych, jak na przykład pieczonego schabu. Omawiana pora roku to czas dojrzewania wielu warzyw, zwłaszcza tych należących do rodziny dyniowatych. Oprócz dyni, bakłażana albo cukinii wskazać trzeba na dania z kabaczka, które możemy z powodzeniem przygotować. Szybkim i łatwym pomysłem na obiad jest kabaczek nadziewany. Propozycją dla wegetarian jest kabaczek faszerowany warzywami, podczas gdy dla miłośników mięsa idealnie nada się kabaczek faszerowany mięsem mielonym. Możemy także połączyć te pomysły, tworząc kabaczka nadziewanego jednym i drugim typem produktów.
Przepis na kabaczka faszerowanego
Do przygotowania kabaczka faszerowanego mięsem i warzywami będziesz potrzebowała następujących składników:
- 1 duży kabaczek,
- 40 dag mięsa mielonego,
- pomidory w puszce,
- 3 marchewki,
- garść rodzynek,
- 1 cebula,
- 2 ząbki czosnku,
- rozmaryn,
- ser żółty,
- sól,
- pieprz.
Sposób przygotowania:
Kabaczka obieramy, kroimy na pół i wycinamy gniazdo nasienne. Następnie posypujemy go odrobiną soli i pozostawiamy. Rodzynki zanurzamy w wodzie. W tym czasie na oleju podsmażamy cebulę – gdy się zeszkli, dodajemy do niej czosnek. Następnie podsmażamy z tymi składnikami mięso. Dodajemy do całości odrobinę wody oraz startą marchewkę i rodzynki. Całość dusimy, aż wszystkie składniki będą miękkie. Pod koniec całość doprawiamy solą, pieprzem i rozmarynem. Tak przygotowanym farszem nadziewamy kabaczki. Na wierzch ścieramy żółty ser. Kabaczki pieczemy w naczyniu żaroodpornym w temperaturze 180°C przez około 50 minut.
Smacznego!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze