Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO