Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Reakcje ZNANYCH MUZYKÓW na "50 Twarzy Greya" Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają leczenie RAKA. Zastąpią tradycyjną medycynę?