Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Dlaczego tkwimy w nieudanym małżeństwie? "Oprawca jest jak narkotyk" DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Została striptizerką, bo znudziła ją praca! Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez