Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód