Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? DONALD TUSK w X Faktorze! Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa