Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę