Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie