Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo JEJ SYNOWIE są homoseksualistami