Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor.

Wydaje ci się, że trudno przekłamać skład mięsa mielonego, a jednak producentom się to udaje. By nie dać się oszukać, warto uważnie czytać etykiety i przyglądać się produktowi.

Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu – ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.

Bez znaczenia nie pozostaje też cena. Ta niska z reguły powinna nas zaniepokoić i sugerować, że mięso jest gorszej jakości.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Tak szkolą muzułmańskie kobiety. Rosyjska reporterka dotarła do źródeł Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię