Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!

Metody długoterminowe zawierają małą ilość hormonów i dają prawie 100 proc. skuteczności.

Według ginekologa Grzegorza Południewskiego świadomość Polek na temat antykoncepcji jest wciąż za mała. Kobiety najchętniej wybierają najpopularniejsze metody takie jak prezerwatywy i tabletki. Należy pamiętać jednak, że te pierwsze są jednymi z najczęściej zawodzących zabezpieczeń.

W czasach, gdy coraz później decydujemy się na pierwsze dziecko, niezwykle ważne jest mówienie o nowoczesnych długoterminowych metodach antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są już zabezpieczenia zawierające małą dawkę hormonów, chroniące przed niechcianą ciążą nawet przez trzy lata.

Plamienie lub niewielkie krwawienie, które mogą wystapić jako skutek uboczny stosowania pigułek hormonalnych, powinny minąć po trzech miesiącach od odstawienia tabletek. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku należy niezwłocznie odwiedzić specjalistę.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Przepis na długowieczność? Posłuchajcie 91-LATKA! Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ