Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!

Metody długoterminowe zawierają małą ilość hormonów i dają prawie 100 proc. skuteczności.

Według ginekologa Grzegorza Południewskiego świadomość Polek na temat antykoncepcji jest wciąż za mała. Kobiety najchętniej wybierają najpopularniejsze metody takie jak prezerwatywy i tabletki. Należy pamiętać jednak, że te pierwsze są jednymi z najczęściej zawodzących zabezpieczeń.

W czasach, gdy coraz później decydujemy się na pierwsze dziecko, niezwykle ważne jest mówienie o nowoczesnych długoterminowych metodach antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są już zabezpieczenia zawierające małą dawkę hormonów, chroniące przed niechcianą ciążą nawet przez trzy lata.

Plamienie lub niewielkie krwawienie, które mogą wystapić jako skutek uboczny stosowania pigułek hormonalnych, powinny minąć po trzech miesiącach od odstawienia tabletek. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku należy niezwłocznie odwiedzić specjalistę.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga