Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!

Metody długoterminowe zawierają małą ilość hormonów i dają prawie 100 proc. skuteczności.

Według ginekologa Grzegorza Południewskiego świadomość Polek na temat antykoncepcji jest wciąż za mała. Kobiety najchętniej wybierają najpopularniejsze metody takie jak prezerwatywy i tabletki. Należy pamiętać jednak, że te pierwsze są jednymi z najczęściej zawodzących zabezpieczeń.

W czasach, gdy coraz później decydujemy się na pierwsze dziecko, niezwykle ważne jest mówienie o nowoczesnych długoterminowych metodach antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są już zabezpieczenia zawierające małą dawkę hormonów, chroniące przed niechcianą ciążą nawet przez trzy lata.

Plamienie lub niewielkie krwawienie, które mogą wystapić jako skutek uboczny stosowania pigułek hormonalnych, powinny minąć po trzech miesiącach od odstawienia tabletek. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku należy niezwłocznie odwiedzić specjalistę.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety