Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!

Metody długoterminowe zawierają małą ilość hormonów i dają prawie 100 proc. skuteczności.

Według ginekologa Grzegorza Południewskiego świadomość Polek na temat antykoncepcji jest wciąż za mała. Kobiety najchętniej wybierają najpopularniejsze metody takie jak prezerwatywy i tabletki. Należy pamiętać jednak, że te pierwsze są jednymi z najczęściej zawodzących zabezpieczeń.

W czasach, gdy coraz później decydujemy się na pierwsze dziecko, niezwykle ważne jest mówienie o nowoczesnych długoterminowych metodach antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są już zabezpieczenia zawierające małą dawkę hormonów, chroniące przed niechcianą ciążą nawet przez trzy lata.

Plamienie lub niewielkie krwawienie, które mogą wystapić jako skutek uboczny stosowania pigułek hormonalnych, powinny minąć po trzech miesiącach od odstawienia tabletek. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku należy niezwłocznie odwiedzić specjalistę.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI?