Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!

Metody długoterminowe zawierają małą ilość hormonów i dają prawie 100 proc. skuteczności.

Według ginekologa Grzegorza Południewskiego świadomość Polek na temat antykoncepcji jest wciąż za mała. Kobiety najchętniej wybierają najpopularniejsze metody takie jak prezerwatywy i tabletki. Należy pamiętać jednak, że te pierwsze są jednymi z najczęściej zawodzących zabezpieczeń.

W czasach, gdy coraz później decydujemy się na pierwsze dziecko, niezwykle ważne jest mówienie o nowoczesnych długoterminowych metodach antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są już zabezpieczenia zawierające małą dawkę hormonów, chroniące przed niechcianą ciążą nawet przez trzy lata.

Plamienie lub niewielkie krwawienie, które mogą wystapić jako skutek uboczny stosowania pigułek hormonalnych, powinny minąć po trzech miesiącach od odstawienia tabletek. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku należy niezwłocznie odwiedzić specjalistę.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Koniec ze strachem przed lataniem. Polscy studenci znaleźli sposób Proste patenty na rozciągnięcie butów. Nawet o 2 centymetry! Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników