Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!

Metody długoterminowe zawierają małą ilość hormonów i dają prawie 100 proc. skuteczności.

Według ginekologa Grzegorza Południewskiego świadomość Polek na temat antykoncepcji jest wciąż za mała. Kobiety najchętniej wybierają najpopularniejsze metody takie jak prezerwatywy i tabletki. Należy pamiętać jednak, że te pierwsze są jednymi z najczęściej zawodzących zabezpieczeń.

W czasach, gdy coraz później decydujemy się na pierwsze dziecko, niezwykle ważne jest mówienie o nowoczesnych długoterminowych metodach antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są już zabezpieczenia zawierające małą dawkę hormonów, chroniące przed niechcianą ciążą nawet przez trzy lata.

Plamienie lub niewielkie krwawienie, które mogą wystapić jako skutek uboczny stosowania pigułek hormonalnych, powinny minąć po trzech miesiącach od odstawienia tabletek. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku należy niezwłocznie odwiedzić specjalistę.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty