Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!

Metody długoterminowe zawierają małą ilość hormonów i dają prawie 100 proc. skuteczności.

Według ginekologa Grzegorza Południewskiego świadomość Polek na temat antykoncepcji jest wciąż za mała. Kobiety najchętniej wybierają najpopularniejsze metody takie jak prezerwatywy i tabletki. Należy pamiętać jednak, że te pierwsze są jednymi z najczęściej zawodzących zabezpieczeń.

W czasach, gdy coraz później decydujemy się na pierwsze dziecko, niezwykle ważne jest mówienie o nowoczesnych długoterminowych metodach antykoncepcyjnych. Na rynku dostępne są już zabezpieczenia zawierające małą dawkę hormonów, chroniące przed niechcianą ciążą nawet przez trzy lata.

Plamienie lub niewielkie krwawienie, które mogą wystapić jako skutek uboczny stosowania pigułek hormonalnych, powinny minąć po trzech miesiącach od odstawienia tabletek. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku należy niezwłocznie odwiedzić specjalistę.

Źródło: newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Została striptizerką, bo znudziła ją praca! Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości