Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć na temat antykoncepcji?
10. Po czyjej stronie powinna leżeć odpowiedzialność za antykoncepcję?
Bardzo często temat antykoncepcji pozostawiamy naszemu partnerowi. Jednak to oboje partnerzy powinni dbać o odpowiednie zabezpieczenie przed ciążą, które powinno odpowiadać zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.
9. Podwójna rola prezerwatywy
Prezerwatywy stanowią jedyny rodzaj antykoncepcji, która dodatkowo zapobiega przenoszeniu rozmaitych chorób drogą płciową. Metodę tę powinny w szczególności stosować osoby, które często zmieniają partnerów.
8. W jaki sposób prawidłowo zakładać prezerwatywę?
Prawidłowe stosowanie prezerwatywy daje niemal 98% zabezpieczenie przed ciążą. To ważne, aby dobrać odpowiedni rozmiar prezerwatywy – nie może ona być zbyt luźna ani za ciasna. Istotne jest również to, aby w trakcie jej zakładania zostawić trochę luźnego miejsca na samym czubku.
7. Czy lubrykant może mieć negatywny wpływ na prezerwatywę?
Niektóre żele intymne mogą negatywnie działać na prezerwatywę i zmniejszać jej skuteczność. Z tego względu warto zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi stosowania produktu tego rodzaju.
6. Antykoncepcja nie daje 100% zabezpieczenia przed ciążą
Żadna metoda antykoncepcyjna nie zapewnia kobiecie 100% zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. W rzeczywistości niektóre spośród dostępnych metod mogą być mniej lub bardziej skuteczne. 100% pewność, że nie doszło do zapłodnienia można mieć tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy zachowamy wstrzemięźliwość.
5. Która metoda antykoncepcji jest najskuteczniejsza?
Najwyższą skuteczność antykoncepcyjną uzyskujemy w momencie połączenia dwóch metod, np. tabletek antykoncepcyjnych oraz prezerwatywy.
4. Tabletki antykoncepcyjne mogą zmniejszać libido
Niektóre tabletki antykoncepcyjne mogą spowodować zmniejszenie popędu płciowego u kobiet. W tym przypadku wskazana jest całkowita zmiana metody antykoncepcyjnej (np. na prezerwatywy) albo wymiana tabletek na inne.
3. Prezerwatywa zmniejsza doznania
Rzeczywiście ta metoda antykoncepcji może wpłynąć na doznania płynące ze stosunku u obojga partnerów. Z tego powodu prezerwatywa może również przedłużyć czas trwania stosunku u niektórych mężczyzn.
2. Kto powinien płacić za antykoncepcję?
Na wybór odpowiedniej metody antykoncepcji powinna mieć wpływ zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Tym samym, oboje partnerzy powinni płacić za prezerwatywy czy tabletki antykoncepcyjne.
1. Antykoncepcja wpływa na płodność?
W przypadku hormonalnych metod antykoncepcyjnych często obserwuje się tymczasowe problemy z zajściem w ciążę. Niemniej jednak, objawy te ustępują w przeciągu kilku miesięcy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze