Sprawdź, jak radzić sobie z krytyką w pracy

7. Krytyka a mobilizacja do działaniaOstatnia rzecz, która motywuje nas do pracy, to krytyka ze strony szefa czy współpracownika. W rzeczywistości jednak gorzkie słowa nie zawsze są takie złe i niekiedy mobilizują nas do dalszej pracy. Ważne jest tylko to, aby w odpowiedni sposób radzić sobie z krytyką w pracy. Zastanawiasz się jak?
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

7. Krytyka a mobilizacja do działania
Ostatnia rzecz, która motywuje nas do pracy, to krytyka ze strony szefa czy współpracownika. W rzeczywistości jednak gorzkie słowa nie zawsze są takie złe i niekiedy mobilizują nas do dalszej pracy. Ważne jest tylko to, aby w odpowiedni sposób radzić sobie z krytyką w pracy. Zastanawiasz się jak?

6. Dowiedz się, o co chodziJeżeli ktoś skrytykuje twoją pracę, to postaraj się dowiedzieć, co jego zdaniem robisz źle. Jeżeli osoba ta nie będzie w stanie jasno określić, na czym polega mankament twojej pracy, to prawdopodobnie kieruje ona krytyczne uwagi ze swojej strony z czystej złośliwości. Jeżeli jednak otrzymasz konkretną odpowiedź, to zrób wszystko, aby poprawić jakość swojej pracy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

6. Dowiedz się, o co chodzi
Jeżeli ktoś skrytykuje twoją pracę, to postaraj się dowiedzieć, co jego zdaniem robisz źle. Jeżeli osoba ta nie będzie w stanie jasno określić, na czym polega mankament twojej pracy, to prawdopodobnie kieruje ona krytyczne uwagi ze swojej strony z czystej złośliwości. Jeżeli jednak otrzymasz konkretną odpowiedź, to zrób wszystko, aby poprawić jakość swojej pracy.

5. Zrób sobie rachunek sumieniaNa skutek krytyki ze strony drugiej osoby często się obwiniamy i zastanawiamy nad tym, co zrobiliśmy źle. Analiza dotychczasowej pracy pozwoli ci wychwycić ewentualne błędy, które mogłeś popełnić.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

5. Zrób sobie rachunek sumienia
Na skutek krytyki ze strony drugiej osoby często się obwiniamy i zastanawiamy nad tym, co zrobiliśmy źle. Analiza dotychczasowej pracy pozwoli ci wychwycić ewentualne błędy, które mogłeś popełnić.

4. Nie poddawaj sięUdawanie, że krytyczny komentarz na temat twojej pracy w żaden sposób cię nie dotyka, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego udaj się do osoby, którą uważasz za wzór do naśladowania w pracy i uważnie przyjrzyj się temu, w jaki sposób wykonuje ona codzienne obowiązki. Być może dostrzeżesz coś, co pomoże ci w pracy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Nie poddawaj się
Udawanie, że krytyczny komentarz na temat twojej pracy w żaden sposób cię nie dotyka, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego udaj się do osoby, którą uważasz za wzór do naśladowania w pracy i uważnie przyjrzyj się temu, w jaki sposób wykonuje ona codzienne obowiązki. Być może dostrzeżesz coś, co pomoże ci w pracy.

3. Po co się dąsać?Narzekasz na szefa pod nosem, bo właśnie zwrócił ci on uwagę, że nie jest zadowolony z twojej pracy? Postaraj się wziąć jego słowa do serca, bo w przeciwnym razie dasz mu do zrozumienia, że nie ma on prawa oczekiwać od ciebie poprawy jakości pracy. W konsekwencji tego może on stwierdzić, że jesteś zbędna w pracy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Po co się dąsać?
Narzekasz na szefa pod nosem, bo właśnie zwrócił ci on uwagę, że nie jest zadowolony z twojej pracy? Postaraj się wziąć jego słowa do serca, bo w przeciwnym razie dasz mu do zrozumienia, że nie ma on prawa oczekiwać od ciebie poprawy jakości pracy. W konsekwencji tego może on stwierdzić, że jesteś zbędna w pracy.

2. Nie obwiniaj innychBardzo często w obronie własnej na krytykę szefa zwalamy całą winę na drugą osobę. Nikt nie jest idealny i nie możesz wiecznie twierdzić, że twoja praca jest perfekcyjna. Pokaż szefowi, że jesteś gotowa ponieść odpowiedzialność za źle wykonane zadanie w pracy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

2. Nie obwiniaj innych
Bardzo często w obronie własnej na krytykę szefa zwalamy całą winę na drugą osobę. Nikt nie jest idealny i nie możesz wiecznie twierdzić, że twoja praca jest perfekcyjna. Pokaż szefowi, że jesteś gotowa ponieść odpowiedzialność za źle wykonane zadanie w pracy.

1. Ignoruj destrukcyjną krytykęNiekiedy krytyka ze strony szefa czy współpracownika jest nieuzasadniona. Postaraj się ignorować te gorzkie, destrukcyjne słowa w swoim kierunku i po prostu pracuj najlepiej, jak potrafisz. Jeżeli nic się nie zmieni, to możesz zawsze poszukać nowej pracy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Ignoruj destrukcyjną krytykę
Niekiedy krytyka ze strony szefa czy współpracownika jest nieuzasadniona. Postaraj się ignorować te gorzkie, destrukcyjne słowa w swoim kierunku i po prostu pracuj najlepiej, jak potrafisz. Jeżeli nic się nie zmieni, to możesz zawsze poszukać nowej pracy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dieta makrobiotyczna Celiakia Rozwój mózgu dziecka i składniki odżywcze ważne dla tego procesu Piękna aż po czubki palców Kilka faktów na temat pielęgnacji włosów Cystoskopia Gwiazdy, które chorują na serce Jak pozbyć się chrapania? Jak się nie nudzić na siłowni? Kto się uzależnia od opalania? Wybierz masaż odpowiedni dla siebie Na czym polega laparoskopia?