Sprawdź, jak radzić sobie z krytyką w pracy

7. Krytyka a mobilizacja do działaniaOstatnia rzecz, która motywuje nas do pracy, to krytyka ze strony szefa czy współpracownika. W rzeczywistości jednak gorzkie słowa nie zawsze są takie złe i niekiedy mobilizują nas do dalszej pracy. Ważne jest tylko to, aby w odpowiedni sposób radzić sobie z krytyką w pracy. Zastanawiasz się jak?
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

7. Krytyka a mobilizacja do działania
Ostatnia rzecz, która motywuje nas do pracy, to krytyka ze strony szefa czy współpracownika. W rzeczywistości jednak gorzkie słowa nie zawsze są takie złe i niekiedy mobilizują nas do dalszej pracy. Ważne jest tylko to, aby w odpowiedni sposób radzić sobie z krytyką w pracy. Zastanawiasz się jak?

6. Dowiedz się, o co chodziJeżeli ktoś skrytykuje twoją pracę, to postaraj się dowiedzieć, co jego zdaniem robisz źle. Jeżeli osoba ta nie będzie w stanie jasno określić, na czym polega mankament twojej pracy, to prawdopodobnie kieruje ona krytyczne uwagi ze swojej strony z czystej złośliwości. Jeżeli jednak otrzymasz konkretną odpowiedź, to zrób wszystko, aby poprawić jakość swojej pracy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

6. Dowiedz się, o co chodzi
Jeżeli ktoś skrytykuje twoją pracę, to postaraj się dowiedzieć, co jego zdaniem robisz źle. Jeżeli osoba ta nie będzie w stanie jasno określić, na czym polega mankament twojej pracy, to prawdopodobnie kieruje ona krytyczne uwagi ze swojej strony z czystej złośliwości. Jeżeli jednak otrzymasz konkretną odpowiedź, to zrób wszystko, aby poprawić jakość swojej pracy.

5. Zrób sobie rachunek sumieniaNa skutek krytyki ze strony drugiej osoby często się obwiniamy i zastanawiamy nad tym, co zrobiliśmy źle. Analiza dotychczasowej pracy pozwoli ci wychwycić ewentualne błędy, które mogłeś popełnić.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

5. Zrób sobie rachunek sumienia
Na skutek krytyki ze strony drugiej osoby często się obwiniamy i zastanawiamy nad tym, co zrobiliśmy źle. Analiza dotychczasowej pracy pozwoli ci wychwycić ewentualne błędy, które mogłeś popełnić.

4. Nie poddawaj sięUdawanie, że krytyczny komentarz na temat twojej pracy w żaden sposób cię nie dotyka, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego udaj się do osoby, którą uważasz za wzór do naśladowania w pracy i uważnie przyjrzyj się temu, w jaki sposób wykonuje ona codzienne obowiązki. Być może dostrzeżesz coś, co pomoże ci w pracy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Nie poddawaj się
Udawanie, że krytyczny komentarz na temat twojej pracy w żaden sposób cię nie dotyka, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego udaj się do osoby, którą uważasz za wzór do naśladowania w pracy i uważnie przyjrzyj się temu, w jaki sposób wykonuje ona codzienne obowiązki. Być może dostrzeżesz coś, co pomoże ci w pracy.

3. Po co się dąsać?Narzekasz na szefa pod nosem, bo właśnie zwrócił ci on uwagę, że nie jest zadowolony z twojej pracy? Postaraj się wziąć jego słowa do serca, bo w przeciwnym razie dasz mu do zrozumienia, że nie ma on prawa oczekiwać od ciebie poprawy jakości pracy. W konsekwencji tego może on stwierdzić, że jesteś zbędna w pracy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Po co się dąsać?
Narzekasz na szefa pod nosem, bo właśnie zwrócił ci on uwagę, że nie jest zadowolony z twojej pracy? Postaraj się wziąć jego słowa do serca, bo w przeciwnym razie dasz mu do zrozumienia, że nie ma on prawa oczekiwać od ciebie poprawy jakości pracy. W konsekwencji tego może on stwierdzić, że jesteś zbędna w pracy.

2. Nie obwiniaj innychBardzo często w obronie własnej na krytykę szefa zwalamy całą winę na drugą osobę. Nikt nie jest idealny i nie możesz wiecznie twierdzić, że twoja praca jest perfekcyjna. Pokaż szefowi, że jesteś gotowa ponieść odpowiedzialność za źle wykonane zadanie w pracy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

2. Nie obwiniaj innych
Bardzo często w obronie własnej na krytykę szefa zwalamy całą winę na drugą osobę. Nikt nie jest idealny i nie możesz wiecznie twierdzić, że twoja praca jest perfekcyjna. Pokaż szefowi, że jesteś gotowa ponieść odpowiedzialność za źle wykonane zadanie w pracy.

1. Ignoruj destrukcyjną krytykęNiekiedy krytyka ze strony szefa czy współpracownika jest nieuzasadniona. Postaraj się ignorować te gorzkie, destrukcyjne słowa w swoim kierunku i po prostu pracuj najlepiej, jak potrafisz. Jeżeli nic się nie zmieni, to możesz zawsze poszukać nowej pracy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Ignoruj destrukcyjną krytykę
Niekiedy krytyka ze strony szefa czy współpracownika jest nieuzasadniona. Postaraj się ignorować te gorzkie, destrukcyjne słowa w swoim kierunku i po prostu pracuj najlepiej, jak potrafisz. Jeżeli nic się nie zmieni, to możesz zawsze poszukać nowej pracy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Hirsutyzm – nadmierne owłosienie Wstrząs anafilaktyczny Naturalna witamina C "Pokonać raka" Medical Media Solutions 10 porannych sposobów, które cię obudzą Groźne suplementy diety Dokucza ci silny ból zęba? Możesz go uśmierzyć, wykorzystując domowe sztuczki Spełnij swoje marzenie o pięknym biuście! Nietrzymanie moczu. Wstydliwa dolegliwość Naturalne źródła cynku Efektywne odchudzanie Łupież – powszechny problem