Sprawdź, czy twój związek będzie długo trwał

10. Sztuka bycia w związkuPoczątkowe etapy związku są bardzo dynamiczne i pełne pozytywnych emocji. Z czasem jednak nasilenie namiętności pomiędzy dwojgiem ludzi stopniowo spada. Zastanawiamy się wtedy, czy związek, w którym się znajdujemy będzie trwać długie lata, czy też nie. W tym czasie ważne jest to, aby pracować nad relacją z partnerem.
Zdjęcie autorstwa Jimmy and Sasha Reade / CC BY

10. Sztuka bycia w związku
Początkowe etapy związku są bardzo dynamiczne i pełne pozytywnych emocji. Z czasem jednak nasilenie namiętności pomiędzy dwojgiem ludzi stopniowo spada. Zastanawiamy się wtedy, czy związek, w którym się znajdujemy będzie trwać długie lata, czy też nie. W tym czasie ważne jest to, aby pracować nad relacją z partnerem.

9. Akceptujecie siebie nawzajemW idealnym związku partnerzy, przebywając ze sobą, nie powinni się czuć skrępowani. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni nawzajem prawić sobie komplementy i skupiać się na pozytywnych aspektach bycia w związku, ale również akceptować swoje wady – w końcu nikt nie jest idealny.
Zdjęcie autorstwa David Amsler / CC BY

9. Akceptujecie siebie nawzajem
W idealnym związku partnerzy, przebywając ze sobą, nie powinni się czuć skrępowani. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni nawzajem prawić sobie komplementy i skupiać się na pozytywnych aspektach bycia w związku, ale również akceptować swoje wady – w końcu nikt nie jest idealny.

8. Dbajcie o swoje potrzeby seksualneWażnym elementem w związku jest udane życie seksualne. Partnerzy powinni doskonale znać swoje oczekiwania i potrzeby seksualne oraz dążyć do tego, aby je zaspokoić. Nieudane życie seksualne niestety nie wróży związkowi świetlanej przyszłości.
Zdjęcie autorstwa Jimmy and Sasha Reade / CC BY

8. Dbajcie o swoje potrzeby seksualne
Ważnym elementem w związku jest udane życie seksualne. Partnerzy powinni doskonale znać swoje oczekiwania i potrzeby seksualne oraz dążyć do tego, aby je zaspokoić. Nieudane życie seksualne niestety nie wróży związkowi świetlanej przyszłości.

7. W waszym związku jest wesołoTo dobry znak, jeżeli w związku często występują sytuacje, w czasie których partnerzy śmieją się razem na głos. Doskonale wpływa to na samopoczucie, gdyż wydzielają się hormony szczęścia – tj. endorfiny. Poza tym, wspólny śmiech ma pozytywny wpływ na relacje między dwojgiem ludzi.
Zdjęcie autorstwa Jimmy and Sasha Reade / CC BY

7. W waszym związku jest wesoło
To dobry znak, jeżeli w związku często występują sytuacje, w czasie których partnerzy śmieją się razem na głos. Doskonale wpływa to na samopoczucie, gdyż wydzielają się hormony szczęścia – tj. endorfiny. Poza tym, wspólny śmiech ma pozytywny wpływ na relacje między dwojgiem ludzi.

6. W waszym związku nie ma tajemnicZwiązek jest silniejszy, jeżeli partnerzy otwarcie komunikują się ze sobą, w tym aktywnie słuchają siebie nawzajem, wyrażają własną opinię i mówią wprost o własnych potrzebach i oczekiwaniach w stosunku do siebie.
Zdjęcie autorstwa Pedro Ribeiro Simões / CC BY

6. W waszym związku nie ma tajemnic
Związek jest silniejszy, jeżeli partnerzy otwarcie komunikują się ze sobą, w tym aktywnie słuchają siebie nawzajem, wyrażają własną opinię i mówią wprost o własnych potrzebach i oczekiwaniach w stosunku do siebie.

5. Milczenie nie stanowi dla was problemuCzęsto zdarzają się takie sytuacje, że partnerzy milczą, przebywając razem ze sobą. Każdy z nas potrzebuje chwili ciszy w ciągu dnia i nie ma w tym nic złego, pod warunkiem że w tym czasie ani kobieta, ani mężczyzna nie czują się niezręcznie. Wtedy jest to oznaka tego, że czują się oni dobrze i swobodnie w swoim towarzystwie.
Zdjęcie autorstwa FaceMePLS / CC BY

5. Milczenie nie stanowi dla was problemu
Często zdarzają się takie sytuacje, że partnerzy milczą, przebywając razem ze sobą. Każdy z nas potrzebuje chwili ciszy w ciągu dnia i nie ma w tym nic złego, pod warunkiem że w tym czasie ani kobieta, ani mężczyzna nie czują się niezręcznie. Wtedy jest to oznaka tego, że czują się oni dobrze i swobodnie w swoim towarzystwie.

4. Macie wspólne celeNa podstawie badań statystycznych wiadomo, że ważnym elementem udanego i długotrwałego związku są wspólne cele partnerów na przyszłość. Przykładowo, może to być zakup większego mieszkania albo wyjazd na wymarzone wakacje.
Zdjęcie autorstwa Natesh Ramasamy / CC BY

4. Macie wspólne cele
Na podstawie badań statystycznych wiadomo, że ważnym elementem udanego i długotrwałego związku są wspólne cele partnerów na przyszłość. Przykładowo, może to być zakup większego mieszkania albo wyjazd na wymarzone wakacje.

3. Szybko rozwiązujecie konfliktyTo zły znak, gdy w związku nie występują konflikty czy kłótnie. Oznacza to, że relacje oraz uczucia pomiędzy partnerami słabną. W każdym poważnym związku obecne są zarówno pozytywne emocje, jak i negatywne. Istotne jest to, aby nauczyć się szybko rozwiązywać problemy, gdyż jedynie wtedy związek ma szansę na przetrwanie wielu długich lat.
Zdjęcie autorstwa Vic / CC BY

3. Szybko rozwiązujecie konflikty
To zły znak, gdy w związku nie występują konflikty czy kłótnie. Oznacza to, że relacje oraz uczucia pomiędzy partnerami słabną. W każdym poważnym związku obecne są zarówno pozytywne emocje, jak i negatywne. Istotne jest to, aby nauczyć się szybko rozwiązywać problemy, gdyż jedynie wtedy związek ma szansę na przetrwanie wielu długich lat.

2. Jesteście gotowi do pracy nad związkiemW związku nigdy nie układa się idealnie po naszej myśli. Nie oznacza to wcale, że partner, z którym żyjemy nie jest tym jedynym. W związku ważne jest to, aby nieustannie pracować nad zacieśnianiem więzi. Konieczne są otwarte rozmowy, wyrażanie swoich potrzeb i chęci do rozwiązywania konfliktów.
Zdjęcie autorstwa Bert Heymans / CC BY

2. Jesteście gotowi do pracy nad związkiem
W związku nigdy nie układa się idealnie po naszej myśli. Nie oznacza to wcale, że partner, z którym żyjemy nie jest tym jedynym. W związku ważne jest to, aby nieustannie pracować nad zacieśnianiem więzi. Konieczne są otwarte rozmowy, wyrażanie swoich potrzeb i chęci do rozwiązywania konfliktów.

1. Opiekujecie się sobą nawzajemRelacje między partnerami są silniejsze, jeżeli dbają oni o siebie zarówno w zdrowiu, jak i chorobie. Wystarczą nawet najdrobniejsze gesty, aby uświadomić partnerowi, jak bardzo jest dla nas ważny, np. przygotowanie posiłku do pracy, gdy bardzo śpieszy się on do wyjścia z domu czy opieka, gdy dopadło go przeziębienie.
Zdjęcie autorstwa Tanya Little / CC BY

1. Opiekujecie się sobą nawzajem
Relacje między partnerami są silniejsze, jeżeli dbają oni o siebie zarówno w zdrowiu, jak i chorobie. Wystarczą nawet najdrobniejsze gesty, aby uświadomić partnerowi, jak bardzo jest dla nas ważny, np. przygotowanie posiłku do pracy, gdy bardzo śpieszy się on do wyjścia z domu czy opieka, gdy dopadło go przeziębienie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Czujesz ból w podbrzuszu? Zobacz, co może być jego przyczyną Męczy cię bezsenność? Powodem może być… źle dobrana poduszka! Koktajle odchudzające – kiedy po nie sięgać i jakie składniki wybierać? Alergia na mleko u niemowląt – sprawdź, jak ocenić ryzyko jej wystąpienia! Nawyki żywieniowe maluszka – jak je kształtować już na etapie rozszerzania diety? Czy niedobór magnezu zagraża dziecku w łonie matki? Wieczorne wyjście z koleżankami, wizyta u kosmetyczki, fryzjera - to mission impossible młodej mamy. Witamina D – kompendium wiedzy 3 pomysły na wyraziste smokey eye na sylwestra Jak ujędrnić skórę domowymi sposobami podczas odchudzania? Nie daj się zaskoczyć przeziębieniu i grypie Krem antycellulitowy i inne sposoby na cellulit Najczęstsze dolegliwości w ciąży. Co oznaczają? Czy się bać? Jak zwalczać? Krem antycellulitowy i inne sposoby na cellulit Suknie ślubne w stylu boho Problem ciężkich nóg – ta dolegliwość może cię dotyczyć, nawet jeśli nie nosisz szpilek! Kalendarz żywienia aktualny na każdy dzień roku – mamo, tato, poznaj nowe narzędzie 5 zabiegów, które musisz wykonać przed latem Cellulit? Zobacz dobry krem na cellulit Problem łysienia u mężczyzn - kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów? 5 najpiękniejszych kobiecych zapachów od Marca Jacobsa Suche, pękające pięty. Czy to tylko problem kosmetyczny? Na zawsze zapomnij o hybrydzie. Jej skutki nie są warte nawet efektu idealnych paznokci Jak często pierzesz ręczniki, ścierki kuchenne i pościel? Z pewnością zbyt rzadko!

Popularne w tym tygodniu:

Target na kleszcze skutecznym środkiem na ich zwalczenie