Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły

15-minutowa drzemka w ciągu dnia to najlepszy odpoczynek i relaks dla organizmu.

Mimo że powinna trwać zaledwie kilkanaście minut, jest bardziej skuteczna niż godzinny sen. Od 15 do 20 minut, nie więcej niż 30.  Tyle powinna trwać drzemka w ciągu dnia, która najlepiej zregeneruje i zrelaksuje zmęczony organizm.

Co zrobić, aby przyniosła prawdziwy odpoczynek, dlaczego podczas drzemania trzeba pozostać świadomym i czy pobudka przy pomocy głośnego alarmu nie zepsuje efektu? Oto odpowiedź.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu