Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne

Te kupione przypadkowo mogą przynieśc więcej szkody niż pożytku.

Gdy na zewnątrz coraz więcej słońca, warto pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych. To nie tylko modny dodatek, ale również ochrona przed promieniami ultrafioletowymi. Pod warunkiem, że nie kupimy ich w przypadkowym miejscu.

Ciemne szkła sprawiają, że źrenice się rozszerzają, a to sprawia, że do oka wpada więcej promieni słonecznych. Dlatego okulary bez filtra mogą być bardzo szkodliwe dla wzroku. Te najbezpieczniejsze mają certyfikat Unii Europejskiej (w skrócie CE).

A jak jest z kolorem szkieł, czy ma on  znaczenie dla zdrowia? Posłuchajcie.  

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie