Makijaż do okularów
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuChoć wiele kobiet nie zwraca na to uwagi, szkła okularów zniekształcają wielkość i kształt oka dla wzroku innych osób. Szkła przeznaczone dla dalekowidza powiększają oczy, a dla krótkowidza zmniejszają. W obu przypadkach należy dobrać makijaż nie tylko do typu urody, ale także do koloru oprawek okularów.
Makijaż dla dalekowidza
Jeśli nosisz „plusy”, twoje oczy za szkłami wydają się większe niż są w rzeczywistości. Niektórym paniom zupełnie to nie przeszkadza, ponieważ mają z natury małe oczy. Jeśli masz oczy duże, a w dodatku głęboko osadzone, zapewne zechcesz optycznie je zmniejszyć. Jak tego dokonać? W makijażu stosuj kolory ciemniejsze i matowe o naturalnej barwie, najlepiej w kolorach ziemi, tj. szarych, grafitowych, brązowych czy zielonych. Malujemy jedynie ruchomą cześć powieki. Jeśli lubisz stosować kredkę, maluj nią również wewnętrzne krawędzie powiek, gdyż w innym wypadku, a szczególnie jeśli obrysujesz oko tylko do wysokości źrenicy, uzyskać efekt powiększenia. Zrezygnuj także z mocno wydłużającego i podkręcającego tuszu. Lepszy będzie pogrubiający. Nie stosuj jasnych i perłowych kolorów, które optycznie uwypuklają i powiększają oraz białej kredki we wnętrzu oka.
Makijaż dla krótkowidza
„Minusy” optycznie pomniejszają oczy, dlatego warto stosować jasne cienie. Jeśli jesteś osobą młodą, mogą to być cienie perłowe lub z drobinkami brokatu.
Cienie nakładamy i na górną, i na dolną powiekę, nawet na przestrzeń pod łukiem brwiowym. Aby wydobyć oczy zza okularów, w wewnętrznych kącikach oczu postaw na kolorowy, mocniejszy akcent. Dodatkowo wewnętrzne krawędzie powiek można pomalować białą kredką. Pod żadnym pozorem jednak nie malujemy ciemną kredką wnętrza powiek. Lepiej jest zastosować w tym przypadku eyeliner na górnej powiece i wyciągnąć kreskę w kształt jaskółczego skrzydła. Obrysowując oko kredką na górnej i dolnej powiece, nie powinno się łączyć kresek w kącikach oczu. Rzęsy powinny być długie i podkręcone. Jeśli stosujesz maskarę wydłużającą, wcześniej podkręć rzęsy zalotką. Przy krótkich rzęsach warto zainwestować w ich przedłużanie.
Jakie cienie do makijażu pod okulary?
Najlepiej takie, które się nie osypują, gdyż kolorowy pyłek na szkłach może wyglądać nieestetycznie. Jeśli mamy wąskie oprawki, nie ma potrzeby malowania dolnej powieki, gdyż oprawa i tak będzie ją przysłaniać i podkreślać. Świetnie sprawdzą się cienie prasowane i kremowe. Sypkie lepiej zostawić na wieczór. Powiększające optycznie szkła dalekowidza mogą sprawiać, że wszelkie niedociągnięcia w makijażu będą bardziej widoczne. Dotyczy to przede wszystkim kresek wykonanych eyelinerem i grudek tuszu na rzęsach. Warto więc stosować kredki, których granicę można łatwo rozetrzeć, tworząc efekt smoky eyes.
Jak dopasować makijaż do oprawek?
Generalna zasada jest taka, że im grubsze i ciemniejsze oprawki, tym bardziej delikatny powinien być makijaż. Jeśli oprawki są cienkie i mało rzucające się w oczy, możesz pozwolić sobie na więcej szaleństwa. Do najmodniejszych ostatnio okularów, tzw. kujonek, pasują jasne matowe cienie i wypracowana, uniesiona kreska na górnej powiece wykonana czarnym eyelinerem lub delikatne smoky eyes, w którym ciemny cień sięga tylko ¾ długości obu powiek.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze