Mity na temat włosów
• dawno temu • 1 komentarzArtykuł sponsorowany
Krąży wiele mitów dotyczących włosów. O części z nich przeczytałyśmy w Internecie. O niektórych usłyszałyśmy z ust znajomych. Jeszcze więcej znamy z tak zwanych „babcinych opowieści”. Jak jest naprawdę? W tym artykule zweryfikujemy wiele mitów dotyczących włosów.
- Mit 1: Im częściej podcinamy włosy, tym szybciej one rosną
Otóż nie. Wszystko sprowadza się do wiedzy na temat budowy włosa. Podcinamy bowiem końcówki, które są nie unerwione, więc nie możemy mieć wpływu na tempo ich wzrostu. Obcinając końcówki, które są zazwyczaj cieńsze i bardziej zniszczone niż reszta włosa, sprawiamy, że nasze włosy wyglądają po prostu ładniej i zdrowiej.
- Mit 2: Wystarczy wyrwać siwy włos, a na jego miejsce odrośnie nowy – zabarwiony
Jednak nie jest tak. A szkoda. Pewnie wielkie firmy kosmetyczne produkujące farby do włosów by zbankrutowały. Niestety siwe włosy odrastają jako siwe. Dzieje się tak, gdyż komórki odpowiedzialne za ich wzrost, nie wytwarzają już barwnika. Pozostaje nam więc farbowanie lub … zaakceptowanie siwizny.
- Mit 3: Na koniec mycia włosów, dobrze jest je spłukać zimną wodą
Owszem. To prawda. Ale woda musi być chłodna, a nie lodowata. Powierzchnia włosów pod wpływem wody zdecydowanie się wygładza, a gładkie włosy z zamkniętymi łuskami włosów lepiej odbijają światło. Stąd złudzenie idealnie zdrowych błyszczących włosów.
- Mit 4: Aby włosy były bardziej lśniące, należy je codziennie szczotkować
Dokładnie tak radziły nasze babcie. Okazuje się jednak, że zbyt intensywne szczotkowanie włosów zamiast poprawiać ich kondycję, sprawia, że niszczą się ich łuski. Włosy szybko się rozdwajają, a nawet łamią.
- Mit 5: Nie wolno ciągle używać tego samego szamponu
Faktycznie. Stosując tylko jeden szampon, pozwalamy by nasze włosy się do niego przyzwyczaiły. To oznacza, że uodparniamy się na jego składniki. Zmieniajmy nasz szampon co 2–3 miesiące.
- Mit 6: Częste noszenie nakrycia głowy powoduje wypadanie włosów
To najprawdziwszy fakt. Choć zbyt ciasne nakrycie blokuje swobodny przepływ krwi głowy, to bardziej problematyczne są pot i pyłki kurzu, które rzeczywiście pogarszają kondycję naszych włosów.
- Mit 7: Struktura naszych włosów pozostaje niezmienna przez całe nasze życie
To jednak nieprawda. Struktura włosa ulega zmianom w ciągu naszego życia. Wpływ na to mają różne czynniki między innymi hormonalne. Na przykład po ciąży często zdarza się, że proste włosy zaczynają się nagle kręcić.
- Mit 8: Stres może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów
To niestety prawda. Zdenerwowanie oraz negatywne emocje mogą powodować nadmierne wypadanie włosów. Na szczęście to w większości wypadków jedynie przejściowy problem. Jednak niektóre traumatyczne sytuacje z naszego życia mogą nawet doprowadzić do całkowitego wyłysienia.
- Mit 9: Masaż głowy wzmacnia nasze włosy
O tak. Nie dość, że jest przyjemny, to jeszcze poprawia krążenie krwi skóry głowy. Nasze włosy stają się bardziej dotlenione, a dotlenione włosy to przecież lepiej odżywione włosy. A najlepiej, jeśli masaż wykonuje ktoś nam bliski.
- Mit 10: Tylko odżywki-maski działają!
Nie. Zawsze należy używać kosmetyków zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli na etykiecie jest napisane, że składniki danej odżywki lub maski do włosów wnikają we włosy w ciągu kilku minut, nie przedłużajmy tego czasu do kilku godzin. Możemy tylko zbytnio obciążyć włosy i nie osiągniemy oczekiwanego rezultatu.
Co powinnyśmy więc robić? Po prostu dbajmy o nasze włosy. Piękne włosy to efekt odpowiedniej pielęgnacji włosów, to ich odpowiednie odżywianie, nie poddawanie ich zbyt obciążającym zabiegom. Pomocna też będzie odpowiednia suplementacja. Na rynku jest wiele specjalistycznych suplementów mających zastosowanie w przypadku osłabionych i wypadających włosów, przy złej kondycji skóry, kruchych i łamliwych paznokciach. Takim preparatem jest suplement diety Prolady Włosy, Skóra, Paznokcie. Możemy go stosować na co dzień. Prolady Włosy, Skóra, Paznokcie to bardzo duża dawka skrzypu i drożdży, a zarazem bardzo dogodne dawkowanie – tylko 1 kapsułka dziennie. Długotrwałe stosowanie nie powoduje skutków ubocznych, przez co produkt jest w pełni bezpieczny dla organizmu.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze