Miesiączka a farbowanie włosów
KAROLINA • dawno temuNie możesz już patrzeć na siebie w lustro, bo jedyne co widzisz to odrosty? Oczywiście istnieją pewne sposoby na ich ukrycie, jednakże nie sposób się ich pozbyć bez koloryzacji. Na temat farbowania włosów krąży wiele opinii, jednak nie do końca wiemy, które z nich są prawdziwe. Czas obalić niektóre mity i dowiedzieć się więcej na temat zabiegu koloryzacji. Prędzej czy później bowiem każda z nas decyduje się na zmianę naturalnego koloru włosów na inny. Przyczyną takiego postępowania może być siwienie, ale także chęć odmiany. Warto zatem wiedzieć, kiedy można farbować włosy, a kiedy z uwagi na różne okoliczności lepiej jest zrezygnować z tego zabiegu albo przynajmniej odłożyć go w czasie. Nie ryzykuj, że zaszkodzisz swojemu zdrowiu albo osiągniesz efekt przeciwny do założonego i poświęć chwilę, by z poniższego artykułu dowiedzieć się, kiedy można farbować włosy.
Kiedy farbować włosy?
Odrosty na głowie albo postarzające nas nawet o kilkanaście lat siwe włosy są nierzadko przyczyną nagłego sięgania po farbę.
Jeżeli jednak chcemy, by nasze wizyty u fryzjera albo samodzielnie wykonywane zabiegi w domu nie skończyły się katastrofą, trzeba wiedzieć, kiedy farbować włosy, by nie przyczynić się do ich osłabienia. Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ szybkość wzrostu włosa jest bardzo różna, a posiadanie siwych odrostów na czarnych włosach nie pozwala nam długo zwlekać. Najlepiej jednak będzie, kiedy przerwy między poszczególnymi koloryzacjami będą jak najdłuższe. Trzeba przy tym pamiętać, że im włosy są bardziej zniszczone, tym większą uwagę musimy zwracać na ich pielęgnację. Kiedy najlepiej farbować włosy? Niektóre kobiety biorą pod uwagę różne czynniki mające znaczenie dla wykonywania koloryzacji, jak na przykład daną fazę Księżyca. Wydaje się jednak, że większe znaczenie ma to, jakie mamy samopoczucie, stan zdrowia oraz czy nie istnieją żadne przeciwwskazania.
Kiedy nie farbować włosów?
Jedną z odpowiedzi jest najczęściej bycie w ciąży. Kobiety brzemienne według niektórych lekarzy powinny powstrzymywać się od zmiany koloru włosów ze względu na szkodliwość substancji zawartych w farbach i przedostających się do skóry. Obok tego, ważnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na jakikolwiek składnik mieszanki koloryzacyjnej. Innym zagadnieniem często poruszanym przez kobiety jest relacja między farbowaniem włosów a miesiączką.
Farbowanie włosów podczas miesiączki
Lekarze specjaliści uważają, że nie ma szczególnych przeciwwskazań do farbowania włosów podczas miesiączki.
Faktem jednak jest to, że w trakcie okresu kobiece ciało, wskutek zwiększenia dawki hormonów funkcjonuje w trochę inny sposób. Ważna z uwagi na farbowanie jest możliwość pojawienia się zaburzeń gruczołów łojowych. Z jednej strony może pojawić się nadmierna suchość skóry głowy przyczyniająca się do zwiększenia jej wrażliwości, z drugiej natomiast nadprodukcja łoju utrudni działanie farby. Oprócz tego, ważna jest także zmiana biochemiczna włosów. Może przyczynić się do tego, że staną się one mniej podatne na działanie kosmetyków. Uogólniając jednak, nie ma znaczących przeciwwskazań mówiących o tym, że nie można farbować włosów w czasie trwania okresu. Kiedy jednak mamy możliwość wykonania tego zabiegu w innym czasie, lepiej jest ją wykorzystać i dmuchać na zimne.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze