Makijaż dopasowany do kształtu twarzy

10. Modelowanie twarzy makijażemRysy twojej twarzy mogą wyglądać jeszcze lepiej niż w naturze, jeśli zastosujesz kilka prostych sztuczek makijażowych. Istotne jest jedynie to, abyś określiła kształt swojej twarzy, bo nie każdy makijaż będzie odpowiedni dla okrągłej czy kwadratowej twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Modelowanie twarzy makijażem
Rysy twojej twarzy mogą wyglądać jeszcze lepiej niż w naturze, jeśli zastosujesz kilka prostych sztuczek makijażowych. Istotne jest jedynie to, abyś określiła kształt swojej twarzy, bo nie każdy makijaż będzie odpowiedni dla okrągłej czy kwadratowej twarzy.

9. Jasne połyskujące kolory uwypuklająZa pomocą jaśniejszego od tonacji pudru czy podkładu możesz optycznie uwypuklić wybrane obszary twarzy, takie jak kości policzkowe, broda, nos oraz wewnętrzna część twarzy. W szczególności jeżeli do korygowania kształtu twarzy zastosujesz lekko połyskujące kosmetyki kolorowe.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Jasne połyskujące kolory uwypuklają
Za pomocą jaśniejszego od tonacji pudru czy podkładu możesz optycznie uwypuklić wybrane obszary twarzy, takie jak kości policzkowe, broda, nos oraz wewnętrzna część twarzy. W szczególności jeżeli do korygowania kształtu twarzy zastosujesz lekko połyskujące kosmetyki kolorowe.

8. Ciemne matowe kolory sprawiają wrażenie daliPrzy pomocy ciemnych, matowych kosmetyków kolorowych uzyskujemy wrażenie dali i maskujemy ewentualne obszary twarzy. Za idealny przykład może tu posłużyć matowy bronzer do twarzy za pomocą którego można regulować rysy twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Ciemne matowe kolory sprawiają wrażenie dali
Przy pomocy ciemnych, matowych kosmetyków kolorowych uzyskujemy wrażenie dali i maskujemy ewentualne obszary twarzy. Za idealny przykład może tu posłużyć matowy bronzer do twarzy za pomocą którego można regulować rysy twarzy.

7. Twarz owalnaCharakterystyczną cechą owalnego kształtu twarzy jest nieco szersze od brody czoło i regularne rysy. W tym przypadku nie ma konieczności zastosowania iluzji cieniowania makijażem, bo większość technik makijażowych dąży właśnie do tego, aby przy użyciu kosmetyków kolorowych nadać innym kształtom twarzy możliwie jak najbardziej owalne rysy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Twarz owalna
Charakterystyczną cechą owalnego kształtu twarzy jest nieco szersze od brody czoło i regularne rysy. W tym przypadku nie ma konieczności zastosowania iluzji cieniowania makijażem, bo większość technik makijażowych dąży właśnie do tego, aby przy użyciu kosmetyków kolorowych nadać innym kształtom twarzy możliwie jak najbardziej owalne rysy.

6. Twarz podłużnaW przypadku podłużnego kształtu twarzy dążymy do jej optycznego skrócenia. Wskazane jest zastosowanie matowego bronzera w okolicy brody oraz czoła. W celu poszerzenia środkowej części twarzy zaleca się nałożenie na kości policzkowe różu w poziomej linii.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Twarz podłużna
W przypadku podłużnego kształtu twarzy dążymy do jej optycznego skrócenia. Wskazane jest zastosowanie matowego bronzera w okolicy brody oraz czoła. W celu poszerzenia środkowej części twarzy zaleca się nałożenie na kości policzkowe różu w poziomej linii.

5. Kwadratowe rysy twarzyTwarz kwadratowa ma mocno zaznaczoną linię żuchwy, u kobiet może ona trochę przypominać męskie rysy twarzy. Ważne jest to, aby skupić się na linii włosów, kościach policzkowych i oczach. Dzięki temu odwracamy uwagę od brody i żuchwy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Kwadratowe rysy twarzy
Twarz kwadratowa ma mocno zaznaczoną linię żuchwy, u kobiet może ona trochę przypominać męskie rysy twarzy. Ważne jest to, aby skupić się na linii włosów, kościach policzkowych i oczach. Dzięki temu odwracamy uwagę od brody i żuchwy.

4. Twarz okrągłaTwarz okrągła często sprawia wrażenie pucołowatej i w makijażu należy dążyć do jej wyszczuplenia. Boki twarzy można zaakcentować bronzerem na kształt cyfry 3 – kierujemy się od czoła do policzków, a następnie w kierunku brody. Na kości policzkowe aplikujemy po skosie róż. Dzięki temu twarz optycznie przybiera szczuplejszy wygląd.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Twarz okrągła
Twarz okrągła często sprawia wrażenie pucołowatej i w makijażu należy dążyć do jej wyszczuplenia. Boki twarzy można zaakcentować bronzerem na kształt cyfry 3 – kierujemy się od czoła do policzków, a następnie w kierunku brody. Na kości policzkowe aplikujemy po skosie róż. Dzięki temu twarz optycznie przybiera szczuplejszy wygląd.

3. Twarz w kształcie sercaW tym typie kształtu twarzy charakterystyczne są piękne, wystające kości policzkowe, które warto akcentować przy pomocy różu. Odrobinę bronzera można zastosować w okolicy wysokiego czoła, tuż przy linii włosów. Dzięki temu optycznie skracamy tę płaszczyznę twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Twarz w kształcie serca
W tym typie kształtu twarzy charakterystyczne są piękne, wystające kości policzkowe, które warto akcentować przy pomocy różu. Odrobinę bronzera można zastosować w okolicy wysokiego czoła, tuż przy linii włosów. Dzięki temu optycznie skracamy tę płaszczyznę twarzy.

2. Pociągła twarz kwadratowaW przypadku pociągłej twarzy kwadratowej charakterystyczne jest wysokie czoło i mocno zarysowana linia żuchwy. Makijaż ma na celu złagodzenie rysów. Wskazane jest zastosowanie bronzera na zewnętrzne partie twarzy w taki sposób, aby o bokach powstał cień na kształt cyfry 3. Policzki można delikatnie zaakcentować różem aplikując go w poziomej linii.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Pociągła twarz kwadratowa
W przypadku pociągłej twarzy kwadratowej charakterystyczne jest wysokie czoło i mocno zarysowana linia żuchwy. Makijaż ma na celu złagodzenie rysów. Wskazane jest zastosowanie bronzera na zewnętrzne partie twarzy w taki sposób, aby o bokach powstał cień na kształt cyfry 3. Policzki można delikatnie zaakcentować różem aplikując go w poziomej linii.

1. Trójkątny kształt twarzyPrzy twarzy o tak szpiczastym podbródku należy makijażem skupić uwagę na oczach. Mocny makijaż oczu w tym przypadku prezentuje się doskonale. Lepiej unikać szminek o ekstrawaganckich, intensywnych barwach, gdyż mogą one przykuwać uwagę do brody.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Trójkątny kształt twarzy
Przy twarzy o tak szpiczastym podbródku należy makijażem skupić uwagę na oczach. Mocny makijaż oczu w tym przypadku prezentuje się doskonale. Lepiej unikać szminek o ekstrawaganckich, intensywnych barwach, gdyż mogą one przykuwać uwagę do brody.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Kolory dla blondynki Rzadkie włosy Maseczka do twarzy z jabłka - jak ją zrobić? Nowe pomadki do ust w drogeriach Natura Sucha skóra dłoni Skóra atopowa Fryzury z lat 60-tych Co szkodzi urodzie? Co robić, aby mieć piękne brwi? Makijaż oczu - jak to robią profesjonaliści? Zdrowa skóra Niezbędnik na siłownię

Popularne w tym tygodniu:

Wszystko co należy wiedzieć o filtrach! Brzuch do poprawki Jak przygotować się do domowej depilacji IPL?MATERIAŁ SPONSOROWANY Sekret objętości włosów: fryzury i produkty, które pomogą osiągnąć pożądany efektMATERIAŁ SPONSOROWANY