Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej

O najpopularniejszych błędach i właściwej pielęgnacji opowiedziała podolog, Ewa Kopaczewska.

Notorycznie przesuszające się pięty, zrogowaciały, pękający naskórek i wrastające paznokcie? Wygląd naszych stóp to niekiedy wynik odziedziczonych genów i braku białek odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

Najczęstszą przyczyną jest jednak niewłaściwa pielęgnacja, a nawet hiperpielęgnacja. Zbyt częste zabiegi, nadmierne moczenie stóp czy zbyt obfite ścinanie zrogowaciałego naskórka wzmaga przesuszanie skóry i potęguje problem. Negatywne wpływ ma także korzystanie z basenu, jacuzzi i sauny oraz pielęgnacja kremami nieprzeznaczonymi do stóp.

Co zrobić, by zachować zdrowy i estetyczny wygląd pięt i paznkoci? O najpopularniejszych błędach i właściwym sposobie pielęgnacji opowiedziała podolog, Ewa Kopaczewska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć