Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej

O najpopularniejszych błędach i właściwej pielęgnacji opowiedziała podolog, Ewa Kopaczewska.

Notorycznie przesuszające się pięty, zrogowaciały, pękający naskórek i wrastające paznokcie? Wygląd naszych stóp to niekiedy wynik odziedziczonych genów i braku białek odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

Najczęstszą przyczyną jest jednak niewłaściwa pielęgnacja, a nawet hiperpielęgnacja. Zbyt częste zabiegi, nadmierne moczenie stóp czy zbyt obfite ścinanie zrogowaciałego naskórka wzmaga przesuszanie skóry i potęguje problem. Negatywne wpływ ma także korzystanie z basenu, jacuzzi i sauny oraz pielęgnacja kremami nieprzeznaczonymi do stóp.

Co zrobić, by zachować zdrowy i estetyczny wygląd pięt i paznkoci? O najpopularniejszych błędach i właściwym sposobie pielęgnacji opowiedziała podolog, Ewa Kopaczewska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce