Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej

O najpopularniejszych błędach i właściwej pielęgnacji opowiedziała podolog, Ewa Kopaczewska.

Notorycznie przesuszające się pięty, zrogowaciały, pękający naskórek i wrastające paznokcie? Wygląd naszych stóp to niekiedy wynik odziedziczonych genów i braku białek odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

Najczęstszą przyczyną jest jednak niewłaściwa pielęgnacja, a nawet hiperpielęgnacja. Zbyt częste zabiegi, nadmierne moczenie stóp czy zbyt obfite ścinanie zrogowaciałego naskórka wzmaga przesuszanie skóry i potęguje problem. Negatywne wpływ ma także korzystanie z basenu, jacuzzi i sauny oraz pielęgnacja kremami nieprzeznaczonymi do stóp.

Co zrobić, by zachować zdrowy i estetyczny wygląd pięt i paznkoci? O najpopularniejszych błędach i właściwym sposobie pielęgnacji opowiedziała podolog, Ewa Kopaczewska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak szkolą muzułmańskie kobiety. Rosyjska reporterka dotarła do źródeł Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Conchita Wurst pokazuje, jak zmienia się w KOBIETĘ! Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ