Zadbaj o swoje stopy - 9 najlepszych wskazówek

10. Zapominamy o pielęgnacji stópW przeciągu roku kobiety raczej nie przykładają szczególnej uwagi do pielęgnacji stóp. Niestety częstą konsekwencją tego jest nadmierne przesuszenie oraz pękanie skóry pięt. Warto regularnie dbać o stopy, aby przez cały rok były one gładkie i nieskazitelne.
Zdjęcie stóp / Shuttertock

10. Zapominamy o pielęgnacji stóp
W przeciągu roku kobiety raczej nie przykładają szczególnej uwagi do pielęgnacji stóp. Niestety częstą konsekwencją tego jest nadmierne przesuszenie oraz pękanie skóry pięt. Warto regularnie dbać o stopy, aby przez cały rok były one gładkie i nieskazitelne.

9. Chodzenie na bosakaWarto od czasu do czasu zapewnić stopom dostęp świeżego powietrza. Dlatego w warunkach domowych nie noś butów ani skarpetek. Dzięki temu ograniczysz ryzyko wystąpienia infekcji grzybiczych skóry stóp.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Chodzenie na bosaka
Warto od czasu do czasu zapewnić stopom dostęp świeżego powietrza. Dlatego w warunkach domowych nie noś butów ani skarpetek. Dzięki temu ograniczysz ryzyko wystąpienia infekcji grzybiczych skóry stóp.

8. Dokładnie wycieraj stopy bezpośrednio po kąpieliTo ważne, aby bezpośrednio po kąpieli czy wyjściu z basenu dokładnie osuszyć stopy przy pomocy ręcznika. Wskazane jest również zastosowanie talku, który wchłania nadmiar wilgoci. W przeciwnym razie narażamy się na rozwój infekcji grzybiczej w ich okolicy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Dokładnie wycieraj stopy bezpośrednio po kąpieli
To ważne, aby bezpośrednio po kąpieli czy wyjściu z basenu dokładnie osuszyć stopy przy pomocy ręcznika. Wskazane jest również zastosowanie talku, który wchłania nadmiar wilgoci. W przeciwnym razie narażamy się na rozwój infekcji grzybiczej w ich okolicy.

7. Regularne nawilżanieSkóra stóp wymaga regularnego nawilżania. Aplikując kosmetyki pielęgnacyjne na stopy zapobiegniesz nadmiernemu wysuszeniu i łuszczeniu się pięt.
Zdjęcie stóp / Shutterstock

7. Regularne nawilżanie
Skóra stóp wymaga regularnego nawilżania. Aplikując kosmetyki pielęgnacyjne na stopy zapobiegniesz nadmiernemu wysuszeniu i łuszczeniu się pięt.

6. Natłuszczanie skóry piętSkóra pięt jest bardzo podatna na wysuszanie, a niekiedy nawet pękanie. Wieczorem przed położeniem się do łóżka warto na stopy nakładać balsam natłuszczający. To uelastyczni skórę i zabezpieczy ją przed pękaniem.
Zdjęcie stopy / Shutterstock

6. Natłuszczanie skóry pięt
Skóra pięt jest bardzo podatna na wysuszanie, a niekiedy nawet pękanie. Wieczorem przed położeniem się do łóżka warto na stopy nakładać balsam natłuszczający. To uelastyczni skórę i zabezpieczy ją przed pękaniem.

5. Kremy z mocznikiemW przypadku skrajnie przesuszonej skóry pięt można zastosować terapię przy użyciu kremu zawierającego w składzie wysokie stężenie mocznika. Składnik ten będzie działać złuszczająco na pięty, dzięki czemu staną się one miękkie i gładkie.
Zdjęcie kremu / Shutterstock

5. Kremy z mocznikiem
W przypadku skrajnie przesuszonej skóry pięt można zastosować terapię przy użyciu kremu zawierającego w składzie wysokie stężenie mocznika. Składnik ten będzie działać złuszczająco na pięty, dzięki czemu staną się one miękkie i gładkie.

4. Tarka do stópMniej więcej raz w tygodniu warto wygładzić stopy przy użyciu tarki do pięt. Zabieg ten redukuje szorstkość pięt, a także umożliwia składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach do stóp na głębszą penetrację naskórka.
Zdjęcie tarki do stóp / Shutterstock

4. Tarka do stóp
Mniej więcej raz w tygodniu warto wygładzić stopy przy użyciu tarki do pięt. Zabieg ten redukuje szorstkość pięt, a także umożliwia składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach do stóp na głębszą penetrację naskórka.

3. Pumeks do koszaCzy wiedziałaś, że tradycyjny pumeks do wygładzania stóp jest idealnym miejscem dla rozwoju grzybów i drożdży? W szczególności, gdy po użyciu jest on pozostawiony w wilgotnym miejscu w łazience. Użycie takiego pumeksu grozi infekcją skóry stóp.
Zdjęcie pumeksu / Shutterstock

3. Pumeks do kosza
Czy wiedziałaś, że tradycyjny pumeks do wygładzania stóp jest idealnym miejscem dla rozwoju grzybów i drożdży? W szczególności, gdy po użyciu jest on pozostawiony w wilgotnym miejscu w łazience. Użycie takiego pumeksu grozi infekcją skóry stóp.

2. Obcinanie paznokci stópPaznokcie stóp należy obcinać na prosto. Zbyt mocne zaokrąglenie brzegów paznokcia może doprowadzić do jego późniejszego wrastania. Defekt ten wymaga leczenia polegającego na założeniu klamry ograniczającej wrastanie paznokci.
Zdjęcie stóp / Shutterstock

2. Obcinanie paznokci stóp
Paznokcie stóp należy obcinać na prosto. Zbyt mocne zaokrąglenie brzegów paznokcia może doprowadzić do jego późniejszego wrastania. Defekt ten wymaga leczenia polegającego na założeniu klamry ograniczającej wrastanie paznokci.

1. Ćwiczenia stópW przeciągu całego dnia stopy intensywnie pracują i dźwigają ciężar naszego ciała. Warto kilkukrotnie w ciągu dnia zapewnić im krótkie ćwiczenia polegające na wyginaniu ich w taki sposób, aby palce były skierowane na przemian w stronę piszczeli oraz następnie w kierunku przeciwnym. Wskazane są również okrężne ruchy stóp.
Zdjęcie stóp / Shutterstock

1. Ćwiczenia stóp
W przeciągu całego dnia stopy intensywnie pracują i dźwigają ciężar naszego ciała. Warto kilkukrotnie w ciągu dnia zapewnić im krótkie ćwiczenia polegające na wyginaniu ich w taki sposób, aby palce były skierowane na przemian w stronę piszczeli oraz następnie w kierunku przeciwnym. Wskazane są również okrężne ruchy stóp.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Skuteczna dieta oczyszczająca Upalne lato w mocnych kolorach Beta-karoten Eco Receptura – Żel do kąpieli i pod prysznic z kwasem hialuronowym i olejem babassu − Stara Mydlarnia Olejek Argan & Jojoba Oil Therapy – seria Loton® Spa & Beauty Poranny prysznic Masażer na cellulit Najbardziej kaloryczne potrawy Groźne dla przyszłych mam leczenie mięśniaków 4 niezawodne sposoby na uzyskanie pięknej i pełnej blasku cery Masło do ciała Profesjonalny makijaż karnawałowy dzięki ScandalEyes Shadow Paint!

Popularne w tym tygodniu:

Domowe zabiegi kosmetyczne, czyli… jak zrobić sobie domowe SPA? Jak chronić cerę przed nadchodzącą zmianą klimatu? Kwasy dla cery tłustej i problematycznej – które warto wybrać? Produkty z kwasami do cery trądzikowej – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie! Rajstopy idealne na zimę – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?