Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki?

Winogrona są źródłem witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać przez cały rok.

Winogrona to źródło potasu, flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz rezweratrolu — przeciwutleniacza chroniącego przed miażdżycą i otyłością. Ten cenny składnik znajdziemy jednak wyłącznie w ciemnych owocach. Winogrona są dostępne przez cały rok, warto więc często po nie sięgać. Uważać powinni jedynie cukrzycy, gdyż mają w sobie dużo cukru.

Winogrona najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże. Pół godziny przed jedzeniem należy je wyjąć, by zdołały uwolnić swój aromat. I jeszcze ciekawostka – jeśli chcemy sprawdzić, czy winogrona mają pestki, grono należy poturlać w palcach. Jeśli poczujemy małe ziarenka, nie rezygnujmy z zakupu takiej kiści – pestki są cennym źródłem przeciwutleniaczy i wzmacniają odporność.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Męska płodność jest CORAZ GORSZA? Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy