Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki?

Winogrona są źródłem witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać przez cały rok.

Winogrona to źródło potasu, flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz rezweratrolu — przeciwutleniacza chroniącego przed miażdżycą i otyłością. Ten cenny składnik znajdziemy jednak wyłącznie w ciemnych owocach. Winogrona są dostępne przez cały rok, warto więc często po nie sięgać. Uważać powinni jedynie cukrzycy, gdyż mają w sobie dużo cukru.

Winogrona najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże. Pół godziny przed jedzeniem należy je wyjąć, by zdołały uwolnić swój aromat. I jeszcze ciekawostka – jeśli chcemy sprawdzić, czy winogrona mają pestki, grono należy poturlać w palcach. Jeśli poczujemy małe ziarenka, nie rezygnujmy z zakupu takiej kiści – pestki są cennym źródłem przeciwutleniaczy i wzmacniają odporność.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc? Jak żyć z KREDYTEM NA 30 LAT? Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? DONALD TUSK w X Faktorze! Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO