Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki?

Winogrona są źródłem witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać przez cały rok.

Winogrona to źródło potasu, flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz rezweratrolu — przeciwutleniacza chroniącego przed miażdżycą i otyłością. Ten cenny składnik znajdziemy jednak wyłącznie w ciemnych owocach. Winogrona są dostępne przez cały rok, warto więc często po nie sięgać. Uważać powinni jedynie cukrzycy, gdyż mają w sobie dużo cukru.

Winogrona najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże. Pół godziny przed jedzeniem należy je wyjąć, by zdołały uwolnić swój aromat. I jeszcze ciekawostka – jeśli chcemy sprawdzić, czy winogrona mają pestki, grono należy poturlać w palcach. Jeśli poczujemy małe ziarenka, nie rezygnujmy z zakupu takiej kiści – pestki są cennym źródłem przeciwutleniaczy i wzmacniają odporność.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu