Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki?

Winogrona są źródłem witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać przez cały rok.

Winogrona to źródło potasu, flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz rezweratrolu — przeciwutleniacza chroniącego przed miażdżycą i otyłością. Ten cenny składnik znajdziemy jednak wyłącznie w ciemnych owocach. Winogrona są dostępne przez cały rok, warto więc często po nie sięgać. Uważać powinni jedynie cukrzycy, gdyż mają w sobie dużo cukru.

Winogrona najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże. Pół godziny przed jedzeniem należy je wyjąć, by zdołały uwolnić swój aromat. I jeszcze ciekawostka – jeśli chcemy sprawdzić, czy winogrona mają pestki, grono należy poturlać w palcach. Jeśli poczujemy małe ziarenka, nie rezygnujmy z zakupu takiej kiści – pestki są cennym źródłem przeciwutleniaczy i wzmacniają odporność.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? MATYLDA DAMIĘCKA uczy makijażu! HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Tak szkolą muzułmańskie kobiety. Rosyjska reporterka dotarła do źródeł Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie