Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki?

Winogrona są źródłem witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać przez cały rok.

Winogrona to źródło potasu, flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz rezweratrolu — przeciwutleniacza chroniącego przed miażdżycą i otyłością. Ten cenny składnik znajdziemy jednak wyłącznie w ciemnych owocach. Winogrona są dostępne przez cały rok, warto więc często po nie sięgać. Uważać powinni jedynie cukrzycy, gdyż mają w sobie dużo cukru.

Winogrona najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże. Pół godziny przed jedzeniem należy je wyjąć, by zdołały uwolnić swój aromat. I jeszcze ciekawostka – jeśli chcemy sprawdzić, czy winogrona mają pestki, grono należy poturlać w palcach. Jeśli poczujemy małe ziarenka, nie rezygnujmy z zakupu takiej kiści – pestki są cennym źródłem przeciwutleniaczy i wzmacniają odporność.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu