Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki?

Winogrona są źródłem witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać przez cały rok.

Winogrona to źródło potasu, flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz rezweratrolu — przeciwutleniacza chroniącego przed miażdżycą i otyłością. Ten cenny składnik znajdziemy jednak wyłącznie w ciemnych owocach. Winogrona są dostępne przez cały rok, warto więc często po nie sięgać. Uważać powinni jedynie cukrzycy, gdyż mają w sobie dużo cukru.

Winogrona najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże. Pół godziny przed jedzeniem należy je wyjąć, by zdołały uwolnić swój aromat. I jeszcze ciekawostka – jeśli chcemy sprawdzić, czy winogrona mają pestki, grono należy poturlać w palcach. Jeśli poczujemy małe ziarenka, nie rezygnujmy z zakupu takiej kiści – pestki są cennym źródłem przeciwutleniaczy i wzmacniają odporność.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy