Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki?

Winogrona są źródłem witamin i minerałów, więc warto po nie sięgać przez cały rok.

Winogrona to źródło potasu, flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo oraz rezweratrolu — przeciwutleniacza chroniącego przed miażdżycą i otyłością. Ten cenny składnik znajdziemy jednak wyłącznie w ciemnych owocach. Winogrona są dostępne przez cały rok, warto więc często po nie sięgać. Uważać powinni jedynie cukrzycy, gdyż mają w sobie dużo cukru.

Winogrona najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu dłużej pozostaną świeże. Pół godziny przed jedzeniem należy je wyjąć, by zdołały uwolnić swój aromat. I jeszcze ciekawostka – jeśli chcemy sprawdzić, czy winogrona mają pestki, grono należy poturlać w palcach. Jeśli poczujemy małe ziarenka, nie rezygnujmy z zakupu takiej kiści – pestki są cennym źródłem przeciwutleniaczy i wzmacniają odporność.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący! Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób