Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja

Specjalistka ds. żywienia Agnieszka Piskała podpowiada, jak czytać etykiety i które jogurty warto kupować.

Producenci często wzbogacają ich skład aromatami, mlekiem w proszku, maltodekstryną, soją, cukrem, żelatyną czy substancjami stabilizującymi. Nawet powszechnie uważane za zdrowe i dietetyczne jogurty naturalne zawierają w swoim składzie cukier. Na sklepowych półkach pełno jest produktów bogatych w ulepszacze, które zmieniają i łagodzą smak oraz podnoszą kaloryczność. 

W składzie dobrego jogurtu powinny znajdować się przede wszystkim mleko i dwa rodzaje bakterii probiotycznych. Specjalistka ds. żywienia Agnieszka Piskała podpowiada, jak czytać etykiety i które jogurty warto kupować.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT!