Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja

Specjalistka ds. żywienia Agnieszka Piskała podpowiada, jak czytać etykiety i które jogurty warto kupować.

Producenci często wzbogacają ich skład aromatami, mlekiem w proszku, maltodekstryną, soją, cukrem, żelatyną czy substancjami stabilizującymi. Nawet powszechnie uważane za zdrowe i dietetyczne jogurty naturalne zawierają w swoim składzie cukier. Na sklepowych półkach pełno jest produktów bogatych w ulepszacze, które zmieniają i łagodzą smak oraz podnoszą kaloryczność. 

W składzie dobrego jogurtu powinny znajdować się przede wszystkim mleko i dwa rodzaje bakterii probiotycznych. Specjalistka ds. żywienia Agnieszka Piskała podpowiada, jak czytać etykiety i które jogurty warto kupować.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Została striptizerką, bo znudziła ją praca! DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach!