Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja

Specjalistka ds. żywienia Agnieszka Piskała podpowiada, jak czytać etykiety i które jogurty warto kupować.

Producenci często wzbogacają ich skład aromatami, mlekiem w proszku, maltodekstryną, soją, cukrem, żelatyną czy substancjami stabilizującymi. Nawet powszechnie uważane za zdrowe i dietetyczne jogurty naturalne zawierają w swoim składzie cukier. Na sklepowych półkach pełno jest produktów bogatych w ulepszacze, które zmieniają i łagodzą smak oraz podnoszą kaloryczność. 

W składzie dobrego jogurtu powinny znajdować się przede wszystkim mleko i dwa rodzaje bakterii probiotycznych. Specjalistka ds. żywienia Agnieszka Piskała podpowiada, jak czytać etykiety i które jogurty warto kupować.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Od urodzenia NIE MA RĄK. Pokazał, jak się goli Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI