CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze

W 100 g chipsów może być nawet 1/3 tłuszczu. To więcej niż w pączkach.

Często nie wyobrażamy sobie imprezy lub oglądania filmu bez chipsów i prażynek. Jednak chipsy chipsom nierówne. Najzdrowsze są te przygotowywane z ziemniaków, jednak najczęściej wytwarza się je ze sproszkowanej skrobi. Takie chipsy są równe, wykrzywione w jedną stronę. Niestety, przy okazji są pozbawione jakichkolwiek wartości odżywczych i bywają prawdziwą bombą kaloryczną. Stugramowe opakowanie może zawierać nawet 1/3 tłuszczu. To więcej niż pączek.

Chipsy i prażynki są bogate w tłuszcze trans, mogą ich mieć nawet 20%. Są one przyczyną otyłości, miażdżycy czy cukrzycy. Jeśli w składzie jakiejkolwiek przekąski znajdziemy hasła "uwodorniony", "częściowo uwodorniony" lub "utwardzony" (np. tłuszcz roślinny utwardzony), znaczy, że taki produkt z pewnością zawiera tłuszcze trans.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość