Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie

Często problemem staje się źle zszyte krocze, które wiąże się z dyskomfortem, a nawet bólem.

Zmęczenie, niepewność, czy to już odpowiedni czas, strach przed ponownych zajściem w ciążę – to tylko nieliczne za powodów, dla których kobiety po porodzie boją się powrócić do aktywności seksualnej. Często problemem staje się źle zszyte krocze, które wiąże się z dyskomfortem, a nawet bólem.

Kiedy powrócić do seksu po narodzinach dziecka? – Warto z tym poczekać do końca połogu, czyli do 6. tygodnia po porodzie – radziła psycholog Pamela Kucińska.

Na pewno nie powinnyśmy się do niczego zmuszać, a jeśli mimo polepszenia samopoczucia, nadal mamy opór przed bliskością z partnerem, dobrym pomysłem jest odwiedzenie specjalisty.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety