Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie

Często problemem staje się źle zszyte krocze, które wiąże się z dyskomfortem, a nawet bólem.

Zmęczenie, niepewność, czy to już odpowiedni czas, strach przed ponownych zajściem w ciążę – to tylko nieliczne za powodów, dla których kobiety po porodzie boją się powrócić do aktywności seksualnej. Często problemem staje się źle zszyte krocze, które wiąże się z dyskomfortem, a nawet bólem.

Kiedy powrócić do seksu po narodzinach dziecka? – Warto z tym poczekać do końca połogu, czyli do 6. tygodnia po porodzie – radziła psycholog Pamela Kucińska.

Na pewno nie powinnyśmy się do niczego zmuszać, a jeśli mimo polepszenia samopoczucia, nadal mamy opór przed bliskością z partnerem, dobrym pomysłem jest odwiedzenie specjalisty.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd"