Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie

Często problemem staje się źle zszyte krocze, które wiąże się z dyskomfortem, a nawet bólem.

Zmęczenie, niepewność, czy to już odpowiedni czas, strach przed ponownych zajściem w ciążę – to tylko nieliczne za powodów, dla których kobiety po porodzie boją się powrócić do aktywności seksualnej. Często problemem staje się źle zszyte krocze, które wiąże się z dyskomfortem, a nawet bólem.

Kiedy powrócić do seksu po narodzinach dziecka? – Warto z tym poczekać do końca połogu, czyli do 6. tygodnia po porodzie – radziła psycholog Pamela Kucińska.

Na pewno nie powinnyśmy się do niczego zmuszać, a jeśli mimo polepszenia samopoczucia, nadal mamy opór przed bliskością z partnerem, dobrym pomysłem jest odwiedzenie specjalisty.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc? Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń