Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA

Nazwiska nie można zmienić z powodu długów finansowych czy konfliktów rodzinnych.

Jednym z najczęstszych przypadków, w których zmieniamy nazwisko, jest rozwód. Jednak z powodów, by podjąć taką decyzję jest więcej. Imię lub nazwisko można zmienić, jeśli jest ono ośmieszające czy obraźliwe lub używamy innego niż zapisane w dokumentach. Uzasadnieniem do zmiany imienia może być także fakt, że posiadając dwa imiona, korzystamy wyłacznie z drugiego.

Nazwiska nie można zmienić z powodu długów finansowych, konfliktów rodzinnych lub chęci rozpoczęcia nowego życia. Pamiętajmy, że taki krok nie chroni przed konsekwencjami prawnymi. Nie możemy też używać nazwisk arystów czy postaci historycznych.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna