Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA

Nazwiska nie można zmienić z powodu długów finansowych czy konfliktów rodzinnych.

Jednym z najczęstszych przypadków, w których zmieniamy nazwisko, jest rozwód. Jednak z powodów, by podjąć taką decyzję jest więcej. Imię lub nazwisko można zmienić, jeśli jest ono ośmieszające czy obraźliwe lub używamy innego niż zapisane w dokumentach. Uzasadnieniem do zmiany imienia może być także fakt, że posiadając dwa imiona, korzystamy wyłacznie z drugiego.

Nazwiska nie można zmienić z powodu długów finansowych, konfliktów rodzinnych lub chęci rozpoczęcia nowego życia. Pamiętajmy, że taki krok nie chroni przed konsekwencjami prawnymi. Nie możemy też używać nazwisk arystów czy postaci historycznych.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Ola Szwed pokazała jak ćwiczy z narzeczonym! DWA MIESIĄCE po porodzie Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki"