Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA

Nazwiska nie można zmienić z powodu długów finansowych czy konfliktów rodzinnych.

Jednym z najczęstszych przypadków, w których zmieniamy nazwisko, jest rozwód. Jednak z powodów, by podjąć taką decyzję jest więcej. Imię lub nazwisko można zmienić, jeśli jest ono ośmieszające czy obraźliwe lub używamy innego niż zapisane w dokumentach. Uzasadnieniem do zmiany imienia może być także fakt, że posiadając dwa imiona, korzystamy wyłacznie z drugiego.

Nazwiska nie można zmienić z powodu długów finansowych, konfliktów rodzinnych lub chęci rozpoczęcia nowego życia. Pamiętajmy, że taki krok nie chroni przed konsekwencjami prawnymi. Nie możemy też używać nazwisk arystów czy postaci historycznych.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Ola Szwed pokazała jak ćwiczy z narzeczonym! DWA MIESIĄCE po porodzie Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?