Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej

Jak przedłużyć sprawnośc intelektualną, opowiedził nasz specjalista.

Czy nasz mózg starzeje się podobnie jak skóra? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych objawów i czy istnieją sposoby, by przedłużyć młodość temu organowi? Na te pytania odpowiedział neurolog, Piotr Ślifirczyk.

Zdaniem specjalisty mózg zaczyna starzeć się po 65. roku życia. Jednak to, ile mamy lat nie usprawiedliwia zaburzeń pamięci. Wiadomo, że osoby z wyższym wykształceniem na dłużej zachowają sprawność intelektualną. Podobnie jest z osobami towarzyskimi, mającymi dużo przyjaciół.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA BEYONCE reklamuje Brazylię! UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało