Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej

Jak przedłużyć sprawnośc intelektualną, opowiedził nasz specjalista.

Czy nasz mózg starzeje się podobnie jak skóra? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych objawów i czy istnieją sposoby, by przedłużyć młodość temu organowi? Na te pytania odpowiedział neurolog, Piotr Ślifirczyk.

Zdaniem specjalisty mózg zaczyna starzeć się po 65. roku życia. Jednak to, ile mamy lat nie usprawiedliwia zaburzeń pamięci. Wiadomo, że osoby z wyższym wykształceniem na dłużej zachowają sprawność intelektualną. Podobnie jest z osobami towarzyskimi, mającymi dużo przyjaciół.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko