Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej

Jak przedłużyć sprawnośc intelektualną, opowiedził nasz specjalista.

Czy nasz mózg starzeje się podobnie jak skóra? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych objawów i czy istnieją sposoby, by przedłużyć młodość temu organowi? Na te pytania odpowiedział neurolog, Piotr Ślifirczyk.

Zdaniem specjalisty mózg zaczyna starzeć się po 65. roku życia. Jednak to, ile mamy lat nie usprawiedliwia zaburzeń pamięci. Wiadomo, że osoby z wyższym wykształceniem na dłużej zachowają sprawność intelektualną. Podobnie jest z osobami towarzyskimi, mającymi dużo przyjaciół.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ukraińcy zdradzili szczegóły pracy z Madonną. "Ujęcia powtarzaliśmy nawet 40 razy" Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą! Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych