Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej

Jak przedłużyć sprawnośc intelektualną, opowiedził nasz specjalista.

Czy nasz mózg starzeje się podobnie jak skóra? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych objawów i czy istnieją sposoby, by przedłużyć młodość temu organowi? Na te pytania odpowiedział neurolog, Piotr Ślifirczyk.

Zdaniem specjalisty mózg zaczyna starzeć się po 65. roku życia. Jednak to, ile mamy lat nie usprawiedliwia zaburzeń pamięci. Wiadomo, że osoby z wyższym wykształceniem na dłużej zachowają sprawność intelektualną. Podobnie jest z osobami towarzyskimi, mającymi dużo przyjaciół.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE!