Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej

Jak przedłużyć sprawnośc intelektualną, opowiedził nasz specjalista.

Czy nasz mózg starzeje się podobnie jak skóra? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych objawów i czy istnieją sposoby, by przedłużyć młodość temu organowi? Na te pytania odpowiedział neurolog, Piotr Ślifirczyk.

Zdaniem specjalisty mózg zaczyna starzeć się po 65. roku życia. Jednak to, ile mamy lat nie usprawiedliwia zaburzeń pamięci. Wiadomo, że osoby z wyższym wykształceniem na dłużej zachowają sprawność intelektualną. Podobnie jest z osobami towarzyskimi, mającymi dużo przyjaciół.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych