Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej

Jak przedłużyć sprawnośc intelektualną, opowiedził nasz specjalista.

Czy nasz mózg starzeje się podobnie jak skóra? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych objawów i czy istnieją sposoby, by przedłużyć młodość temu organowi? Na te pytania odpowiedział neurolog, Piotr Ślifirczyk.

Zdaniem specjalisty mózg zaczyna starzeć się po 65. roku życia. Jednak to, ile mamy lat nie usprawiedliwia zaburzeń pamięci. Wiadomo, że osoby z wyższym wykształceniem na dłużej zachowają sprawność intelektualną. Podobnie jest z osobami towarzyskimi, mającymi dużo przyjaciół.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Przepis na długowieczność? Posłuchajcie 91-LATKA! Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM