Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii

Każdy rok kosztuje 43 tys. złotych – mówi jej adopcyjna mama.

Laura Makena to 19-latka z Kenii, która od kilku lat korzysta ze wsparcia adopcji na odległość. Jest pierwszą dziewczyną, która przyjechała na studia do Polski w ramach takiego programu pomocy. Na miejscu pomaga jej rodzina adopcyjna. To dzięki niej udało się jej ukończyć liceum i zdać maturę.

Jak zaczęła się jej przygoda z Polską i nową rodziną? - Poznaliśmy się osobiście dopiero, kiedy przyjechałam. Byłam przerażona, bo nie wiedziałam, gdzie trafię. Rodzina okazała się wspaniałymi ludźmi – opowiada Makena.

Jej matka adopcyjna, Krystyna Król opowiedziała, jak się poznały.

O istnieniu Laury dowiedziałam się od sióstr orionistek, kóre prowadzą misję w miejscowości Laare. Jesteśmy jedną z rodzin, która wspierała finansowo Laurę, aby mogła skończyć liceum, zdać maturę i podjąć tutaj studia medyczne. Okazało się, że to nie takie proste. Rok studiów kosztuje 40 tys. złotych. To cena za samą naukę, dochodzą do tego koszty utrzymania.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH?