Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii

Każdy rok kosztuje 43 tys. złotych – mówi jej adopcyjna mama.

Laura Makena to 19-latka z Kenii, która od kilku lat korzysta ze wsparcia adopcji na odległość. Jest pierwszą dziewczyną, która przyjechała na studia do Polski w ramach takiego programu pomocy. Na miejscu pomaga jej rodzina adopcyjna. To dzięki niej udało się jej ukończyć liceum i zdać maturę.

Jak zaczęła się jej przygoda z Polską i nową rodziną? - Poznaliśmy się osobiście dopiero, kiedy przyjechałam. Byłam przerażona, bo nie wiedziałam, gdzie trafię. Rodzina okazała się wspaniałymi ludźmi – opowiada Makena.

Jej matka adopcyjna, Krystyna Król opowiedziała, jak się poznały.

O istnieniu Laury dowiedziałam się od sióstr orionistek, kóre prowadzą misję w miejscowości Laare. Jesteśmy jedną z rodzin, która wspierała finansowo Laurę, aby mogła skończyć liceum, zdać maturę i podjąć tutaj studia medyczne. Okazało się, że to nie takie proste. Rok studiów kosztuje 40 tys. złotych. To cena za samą naukę, dochodzą do tego koszty utrzymania.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem