Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii

Każdy rok kosztuje 43 tys. złotych – mówi jej adopcyjna mama.

Laura Makena to 19-latka z Kenii, która od kilku lat korzysta ze wsparcia adopcji na odległość. Jest pierwszą dziewczyną, która przyjechała na studia do Polski w ramach takiego programu pomocy. Na miejscu pomaga jej rodzina adopcyjna. To dzięki niej udało się jej ukończyć liceum i zdać maturę.

Jak zaczęła się jej przygoda z Polską i nową rodziną? - Poznaliśmy się osobiście dopiero, kiedy przyjechałam. Byłam przerażona, bo nie wiedziałam, gdzie trafię. Rodzina okazała się wspaniałymi ludźmi – opowiada Makena.

Jej matka adopcyjna, Krystyna Król opowiedziała, jak się poznały.

O istnieniu Laury dowiedziałam się od sióstr orionistek, kóre prowadzą misję w miejscowości Laare. Jesteśmy jedną z rodzin, która wspierała finansowo Laurę, aby mogła skończyć liceum, zdać maturę i podjąć tutaj studia medyczne. Okazało się, że to nie takie proste. Rok studiów kosztuje 40 tys. złotych. To cena za samą naukę, dochodzą do tego koszty utrzymania.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek BANANOWA przekąska dla dbających o linię Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE