Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony

Depresja, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Alzheimera, schizofrenia to schorzenia, które mogą dotknąć każdego.

Z roku na rok rośnie liczba osób cierpiących na choroby mózgu.  Chorują nie tylko osoby starsze, ale również młodzi i dzieci. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zachorowań zwiększyła się niemal dwukrotnie.

Depresja, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Alzheimera, schizofrenia to schorzenia, które mogą dotknąć każdego. Ci, którzy chorują zazwyczaj to ukrywają, ponieważ boją się odrzucenia ze strony innych. Aby to zmienić, ważna jest edukacja, dzięki, której wzrośnie świadomość i wiedza społeczeństwa na temat chorób mózgu.

O chorobach mózgu, ich przyczynach i rozwoju mówi Iza Czarnecka, prezes fundacji NeuroPozytywni.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI