Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony

Depresja, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Alzheimera, schizofrenia to schorzenia, które mogą dotknąć każdego.

Z roku na rok rośnie liczba osób cierpiących na choroby mózgu.  Chorują nie tylko osoby starsze, ale również młodzi i dzieci. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zachorowań zwiększyła się niemal dwukrotnie.

Depresja, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Alzheimera, schizofrenia to schorzenia, które mogą dotknąć każdego. Ci, którzy chorują zazwyczaj to ukrywają, ponieważ boją się odrzucenia ze strony innych. Aby to zmienić, ważna jest edukacja, dzięki, której wzrośnie świadomość i wiedza społeczeństwa na temat chorób mózgu.

O chorobach mózgu, ich przyczynach i rozwoju mówi Iza Czarnecka, prezes fundacji NeuroPozytywni.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby