Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony

Depresja, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Alzheimera, schizofrenia to schorzenia, które mogą dotknąć każdego.

Z roku na rok rośnie liczba osób cierpiących na choroby mózgu.  Chorują nie tylko osoby starsze, ale również młodzi i dzieci. W ciągu ostatnich 5 lat liczba zachorowań zwiększyła się niemal dwukrotnie.

Depresja, stwardnienie rozsiane, padaczka, choroba Alzheimera, schizofrenia to schorzenia, które mogą dotknąć każdego. Ci, którzy chorują zazwyczaj to ukrywają, ponieważ boją się odrzucenia ze strony innych. Aby to zmienić, ważna jest edukacja, dzięki, której wzrośnie świadomość i wiedza społeczeństwa na temat chorób mózgu.

O chorobach mózgu, ich przyczynach i rozwoju mówi Iza Czarnecka, prezes fundacji NeuroPozytywni.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU!