Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem

Każdego dnia spotykają się z niechęcią społeczeństwa.

Pochodząca z północo-wschodniej Brazylii Rosa jest matką pięciorga dzieci. Mimo że oboje z mężem mają czarny kolor skóry, trójka ich dzieci urodziła się z bielactwem. Jest to choroba objawiająca się kłopotami z produkcją melaniny, czyli grupy pigmentów, które nadają kolor skórze, włosom oraz tęczówkom oczu. Kiedy Rosa urodziła pierwszą córkę była zaskoczona:

Pomyślałam, że to nie moja córka. Była biała. Po porodzie rozmawiała ze mną lekarka. Powiedziała, że Ruth jest albinosem i że to bardzo rzadkie – mówi kobieta.

Bielactwo jest niespotykaną chorobą w tamtej części Ameryki. Dzieci Rosy każdego dnia zmagają się z niechęcią oraz krytyką sąsiadów. Ludzie ich unikają, ponieważ obawiają, że zostaną zarażeni. 

Latem słońce jest na tyle silne, że długie przebywanie na dworze może spowodować u nich poparzenia. Aby dzieci choć na chwilę mogły wyjść na dwór, kobieta smaruje je kremem z filtrem ochronnym 100 UV.

Źródło: TLC

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych