Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem

Każdego dnia spotykają się z niechęcią społeczeństwa.

Pochodząca z północo-wschodniej Brazylii Rosa jest matką pięciorga dzieci. Mimo że oboje z mężem mają czarny kolor skóry, trójka ich dzieci urodziła się z bielactwem. Jest to choroba objawiająca się kłopotami z produkcją melaniny, czyli grupy pigmentów, które nadają kolor skórze, włosom oraz tęczówkom oczu. Kiedy Rosa urodziła pierwszą córkę była zaskoczona:

Pomyślałam, że to nie moja córka. Była biała. Po porodzie rozmawiała ze mną lekarka. Powiedziała, że Ruth jest albinosem i że to bardzo rzadkie – mówi kobieta.

Bielactwo jest niespotykaną chorobą w tamtej części Ameryki. Dzieci Rosy każdego dnia zmagają się z niechęcią oraz krytyką sąsiadów. Ludzie ich unikają, ponieważ obawiają, że zostaną zarażeni. 

Latem słońce jest na tyle silne, że długie przebywanie na dworze może spowodować u nich poparzenia. Aby dzieci choć na chwilę mogły wyjść na dwór, kobieta smaruje je kremem z filtrem ochronnym 100 UV.

Źródło: TLC

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo”