Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad