Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu! Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu