Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć