Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie