Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili?