Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni DONALD TUSK w X Faktorze! Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass