Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II