Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo

Mycie zebów po zjedzeniu cytrusa prowadzi do kwasowego uszkodzenia szkliwa.

Latem częściej spożywamy produkty o dużej zawartości cukru: lody, sezonowe owoce i słodzone napoje. Ich nadmiar może być przyczyną powstawania próchnicy. Dodatkowo w tym czasie chętniej sięgamy po zimne płyny, które spożywane po ciepłym posiłku, mogą powodować pęknięcia szkliwa. Uważać należy także na owoce cytrusowe. Po ich zjedzeniu nie wolno myć zębów, ponieważ wtedy dochodzi do kwasowego uszkodzenia zębów. – Szczotką wykruszamy hydroksyapatyty szkliwa – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz.

Są też owoce, które korzystnie wpływają na uśmiech np. jabłka oczyszczają zęby. Pamiętajmy jednak, że one także zawiera kwas, więc po ich zjedzeniu warto odczekać 30 minut, zanim umyjemy zęby.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja"