Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka

Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Choć świadomość w zakresie zdrowego odżywiania jest w Polsce coraz większa, wciąż nie znamy wielu zasad, które są pomocne w komponowaniu dietetycznych i zbilansowanych posiłków.

Nikogo nie dziwi już fakt, że dziennie należy spożywać pięć posiłków w regularnych odstępach czasowych, a obowiązkowym z nich jest śniadanie. Mało kto jednak wie, jak odmierzać porcje żywności. Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Pamiętajmy, że dziecko, kiedy się rodzi, ma żołądek wielkości swojej pięści, i my dorośli również powinniśmy mieć żołądek wielkości naszej pięści. Zjedzenie posiłku objętościowo równego dwóm naszym pięściom powinno dawać nam uczucie sytości – mówi specjalista ds. żywienia Agnieszka Piskała.

Źródło: Newsrm.tv
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Ma najdłuższe nogi w kraju. Ludzie nie mogą oderwać od nich oczu Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni