Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka

Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Choć świadomość w zakresie zdrowego odżywiania jest w Polsce coraz większa, wciąż nie znamy wielu zasad, które są pomocne w komponowaniu dietetycznych i zbilansowanych posiłków.

Nikogo nie dziwi już fakt, że dziennie należy spożywać pięć posiłków w regularnych odstępach czasowych, a obowiązkowym z nich jest śniadanie. Mało kto jednak wie, jak odmierzać porcje żywności. Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Pamiętajmy, że dziecko, kiedy się rodzi, ma żołądek wielkości swojej pięści, i my dorośli również powinniśmy mieć żołądek wielkości naszej pięści. Zjedzenie posiłku objętościowo równego dwóm naszym pięściom powinno dawać nam uczucie sytości – mówi specjalista ds. żywienia Agnieszka Piskała.

Źródło: Newsrm.tv
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA MATYLDA DAMIĘCKA uczy makijażu! Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy