Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka

Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Choć świadomość w zakresie zdrowego odżywiania jest w Polsce coraz większa, wciąż nie znamy wielu zasad, które są pomocne w komponowaniu dietetycznych i zbilansowanych posiłków.

Nikogo nie dziwi już fakt, że dziennie należy spożywać pięć posiłków w regularnych odstępach czasowych, a obowiązkowym z nich jest śniadanie. Mało kto jednak wie, jak odmierzać porcje żywności. Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Pamiętajmy, że dziecko, kiedy się rodzi, ma żołądek wielkości swojej pięści, i my dorośli również powinniśmy mieć żołądek wielkości naszej pięści. Zjedzenie posiłku objętościowo równego dwóm naszym pięściom powinno dawać nam uczucie sytości – mówi specjalista ds. żywienia Agnieszka Piskała.

Źródło: Newsrm.tv
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie?