Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka

Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Choć świadomość w zakresie zdrowego odżywiania jest w Polsce coraz większa, wciąż nie znamy wielu zasad, które są pomocne w komponowaniu dietetycznych i zbilansowanych posiłków.

Nikogo nie dziwi już fakt, że dziennie należy spożywać pięć posiłków w regularnych odstępach czasowych, a obowiązkowym z nich jest śniadanie. Mało kto jednak wie, jak odmierzać porcje żywności. Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Pamiętajmy, że dziecko, kiedy się rodzi, ma żołądek wielkości swojej pięści, i my dorośli również powinniśmy mieć żołądek wielkości naszej pięści. Zjedzenie posiłku objętościowo równego dwóm naszym pięściom powinno dawać nam uczucie sytości – mówi specjalista ds. żywienia Agnieszka Piskała.

Źródło: Newsrm.tv
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy!