Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka

Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Choć świadomość w zakresie zdrowego odżywiania jest w Polsce coraz większa, wciąż nie znamy wielu zasad, które są pomocne w komponowaniu dietetycznych i zbilansowanych posiłków.

Nikogo nie dziwi już fakt, że dziennie należy spożywać pięć posiłków w regularnych odstępach czasowych, a obowiązkowym z nich jest śniadanie. Mało kto jednak wie, jak odmierzać porcje żywności. Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Pamiętajmy, że dziecko, kiedy się rodzi, ma żołądek wielkości swojej pięści, i my dorośli również powinniśmy mieć żołądek wielkości naszej pięści. Zjedzenie posiłku objętościowo równego dwóm naszym pięściom powinno dawać nam uczucie sytości – mówi specjalista ds. żywienia Agnieszka Piskała.

Źródło: Newsrm.tv
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku!