Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka

Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Choć świadomość w zakresie zdrowego odżywiania jest w Polsce coraz większa, wciąż nie znamy wielu zasad, które są pomocne w komponowaniu dietetycznych i zbilansowanych posiłków.

Nikogo nie dziwi już fakt, że dziennie należy spożywać pięć posiłków w regularnych odstępach czasowych, a obowiązkowym z nich jest śniadanie. Mało kto jednak wie, jak odmierzać porcje żywności. Okazuje się, że nasza dłoń jest do tego najdokładniejszą miarą.

Pamiętajmy, że dziecko, kiedy się rodzi, ma żołądek wielkości swojej pięści, i my dorośli również powinniśmy mieć żołądek wielkości naszej pięści. Zjedzenie posiłku objętościowo równego dwóm naszym pięściom powinno dawać nam uczucie sytości – mówi specjalista ds. żywienia Agnieszka Piskała.

Źródło: Newsrm.tv
Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Męska płodność jest CORAZ GORSZA? Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ!