Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii

Rzetelna wiedza pozwala pacjentom nie tylko uniknąć niepotrzebnych błędów.

Edukacja w procesie leczenia nowotworów jest niezwykle istotna. Właściwie poinformowany pacjent lepiej współpracuje z lekarzem prowadzącym terapię, a to zwiększa jej skuteczność. Rzetelna wiedza pozwala pacjentom nie tylko uniknąć niepotrzebnych błędów, np. żywieniowych, lecz także daje poczucie kontroli nad życiem. Jednak w Polsce brakuje fachowych źródeł informacji, dlatego chorzy coraz częściej szukają ich w internecie.

– Kiedy pacjent dowiaduje się o chorobie nowotworowej, przeżywa szok, dlatego byłoby dobrze, gdyby przekazano mu wtedy informacje na temat tego, co się będzie z nim działo. To, co najbardziej szkodzi chorym, to wiedza „podwórkowa”, zdobyta od różnych osób – przekonuje psychoonkolog dr Mariola Kosowicz.

Źródło: Newseria Biznes

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Nastolatka ZABIJA ZWIERZĘTA i chwali się tym na Facebooku Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach