Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii

Rzetelna wiedza pozwala pacjentom nie tylko uniknąć niepotrzebnych błędów.

Edukacja w procesie leczenia nowotworów jest niezwykle istotna. Właściwie poinformowany pacjent lepiej współpracuje z lekarzem prowadzącym terapię, a to zwiększa jej skuteczność. Rzetelna wiedza pozwala pacjentom nie tylko uniknąć niepotrzebnych błędów, np. żywieniowych, lecz także daje poczucie kontroli nad życiem. Jednak w Polsce brakuje fachowych źródeł informacji, dlatego chorzy coraz częściej szukają ich w internecie.

– Kiedy pacjent dowiaduje się o chorobie nowotworowej, przeżywa szok, dlatego byłoby dobrze, gdyby przekazano mu wtedy informacje na temat tego, co się będzie z nim działo. To, co najbardziej szkodzi chorym, to wiedza „podwórkowa”, zdobyta od różnych osób – przekonuje psychoonkolog dr Mariola Kosowicz.

Źródło: Newseria Biznes

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce!