Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach

W chudym mięsie kurczaka jest dużo pełnowartościowego białka, dużo więcej niż w wieprzowinie. Trzeba jednak wiedzieć, jak odpowiednio je wybrać.

Jaka jest jakoś brojelerów, czyli kurczaków z dużych hodowli? Czy to prawda, że karmione są hormonami i antybiotykami, a ich mięso niekorzystnie wpływa na nasz organizm?

W chudym mięsie kurczaka z ekologicznego chowu jest dużo pełnowartościowego białka, znacznie więcej niż w wieprzowinie. Kurczak ma też wszystkie witaminy z grupy B. Dzięki potasowi wspomaga koncentrację i pamięć, a dzięki zawartości cynku sprawia, że nasza skóra jest zdrowa.

Mięso z kurczaka to ważny element diety. Warto spożywać je nawet 2–3 razy w tygodniu. Aby mieć pewność, że jego jakość jest odpowiednia, warto wiedzieć, jak to sprawdzić. Oto kilka prostych sposobów, jak to zrobić.

Źródło: Wiem, co jem/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ukraińcy zdradzili szczegóły pracy z Madonną. "Ujęcia powtarzaliśmy nawet 40 razy" Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna