Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI

Na opakowaniach powinno znaleźć się oznaczenie, jaki związek chemiczny jest zawarty w plastiku.

Większość z nas przechowuje jedzenie w plastikowych opakowaniach oraz foliach. Jednak najnowsze badania ostrzegają o wyjątkowej szkodliwości substancji zawartych w plastiku.

Jak korzystać z pojemników na żywność i jakie informacje powinny być na nich zawarte, opowiedział prof. Andrzej Milewicz z Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości