Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI

Na opakowaniach powinno znaleźć się oznaczenie, jaki związek chemiczny jest zawarty w plastiku.

Większość z nas przechowuje jedzenie w plastikowych opakowaniach oraz foliach. Jednak najnowsze badania ostrzegają o wyjątkowej szkodliwości substancji zawartych w plastiku.

Jak korzystać z pojemników na żywność i jakie informacje powinny być na nich zawarte, opowiedział prof. Andrzej Milewicz z Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować? Ma najdłuższe nogi w kraju. Ludzie nie mogą oderwać od nich oczu Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ