Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI

Na opakowaniach powinno znaleźć się oznaczenie, jaki związek chemiczny jest zawarty w plastiku.

Większość z nas przechowuje jedzenie w plastikowych opakowaniach oraz foliach. Jednak najnowsze badania ostrzegają o wyjątkowej szkodliwości substancji zawartych w plastiku.

Jak korzystać z pojemników na żywność i jakie informacje powinny być na nich zawarte, opowiedział prof. Andrzej Milewicz z Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI