Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej!

Wady wzroku są nie tylko winą godzin spędzonych przed komputerem, ale także starzenia się społeczeństwa.

Polacy widzą coraz gorzej. Młodzi z powodu wad wzroku, zwłaszcza tzw. krótkowzroczności szkolnej, zaś starsi z powodu rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Jedną z nich jest wysiłkowa postać AMD, czyli zwyrodnienie plamki.

Przyczyn drastycznego pogorszenia widzenia okuliści upatrują nie tylko w długich godzinach spędzonych przed komputerem, ale także w fakcie, że społeczeństwo się starzeje. Choroby, które dawniej nie miały okazji się ujawnić, dziś występują coraz częściej, bo rośnie odsetek obywateli po 80. roku życia.

Istotną przyczyną coraz częstszych problemów ze wzrokiem jest jednak przede wszystkim niezdrowy styl życia, tj. zła dieta, brak ruchu czy stres.

Oczy są obrazem stanu naszego zdrowia. To właśnie okulista jest bardzo często lekarzem stwierdzającym jako pierwszy cukrzycę, choroby układu krążenia i wiele innych dolegliwości — tłumaczy okulistka, Agnieszka Kamińska.

Źródło: TVP

Źródlo zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący! Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor