Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej!

Wady wzroku są nie tylko winą godzin spędzonych przed komputerem, ale także starzenia się społeczeństwa.

Polacy widzą coraz gorzej. Młodzi z powodu wad wzroku, zwłaszcza tzw. krótkowzroczności szkolnej, zaś starsi z powodu rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Jedną z nich jest wysiłkowa postać AMD, czyli zwyrodnienie plamki.

Przyczyn drastycznego pogorszenia widzenia okuliści upatrują nie tylko w długich godzinach spędzonych przed komputerem, ale także w fakcie, że społeczeństwo się starzeje. Choroby, które dawniej nie miały okazji się ujawnić, dziś występują coraz częściej, bo rośnie odsetek obywateli po 80. roku życia.

Istotną przyczyną coraz częstszych problemów ze wzrokiem jest jednak przede wszystkim niezdrowy styl życia, tj. zła dieta, brak ruchu czy stres.

Oczy są obrazem stanu naszego zdrowia. To właśnie okulista jest bardzo często lekarzem stwierdzającym jako pierwszy cukrzycę, choroby układu krążenia i wiele innych dolegliwości — tłumaczy okulistka, Agnieszka Kamińska.

Źródło: TVP

Źródlo zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową"