Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej!

Wady wzroku są nie tylko winą godzin spędzonych przed komputerem, ale także starzenia się społeczeństwa.

Polacy widzą coraz gorzej. Młodzi z powodu wad wzroku, zwłaszcza tzw. krótkowzroczności szkolnej, zaś starsi z powodu rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Jedną z nich jest wysiłkowa postać AMD, czyli zwyrodnienie plamki.

Przyczyn drastycznego pogorszenia widzenia okuliści upatrują nie tylko w długich godzinach spędzonych przed komputerem, ale także w fakcie, że społeczeństwo się starzeje. Choroby, które dawniej nie miały okazji się ujawnić, dziś występują coraz częściej, bo rośnie odsetek obywateli po 80. roku życia.

Istotną przyczyną coraz częstszych problemów ze wzrokiem jest jednak przede wszystkim niezdrowy styl życia, tj. zła dieta, brak ruchu czy stres.

Oczy są obrazem stanu naszego zdrowia. To właśnie okulista jest bardzo często lekarzem stwierdzającym jako pierwszy cukrzycę, choroby układu krążenia i wiele innych dolegliwości — tłumaczy okulistka, Agnieszka Kamińska.

Źródło: TVP

Źródlo zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce