Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO

Pokrzywa ma dużo żelaza, a mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Nie wszyscy wiedzą, ale popularne chwasty, które możemy spotkać podczas letnich wycieczek czy w ogrodzie, są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Babka lancetowata reguluje procesy trawienne, zaś jej zmięte liście, przyłożone do miejsc ugryzionych przez komary lub skaleczonych, zmniejszają obrzęk i ból. Roślinę można jeść podobnie jak szpinak.

Pokrzywa zawiera chlorofil, dużo witamin , soli mineralnych oraz krzem oraz jest bogata w łatwo przyswajalne żelazo. Warto zrobić niej herbatkę lub sałatkę. Ostatnie badania pokazują też, że mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych. Warto więc dodać go do potraw, a z kwiatów przygotować miód.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Czego nie wiesz na temat... BIELIZNY? Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol