Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO

Pokrzywa ma dużo żelaza, a mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Nie wszyscy wiedzą, ale popularne chwasty, które możemy spotkać podczas letnich wycieczek czy w ogrodzie, są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Babka lancetowata reguluje procesy trawienne, zaś jej zmięte liście, przyłożone do miejsc ugryzionych przez komary lub skaleczonych, zmniejszają obrzęk i ból. Roślinę można jeść podobnie jak szpinak.

Pokrzywa zawiera chlorofil, dużo witamin , soli mineralnych oraz krzem oraz jest bogata w łatwo przyswajalne żelazo. Warto zrobić niej herbatkę lub sałatkę. Ostatnie badania pokazują też, że mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych. Warto więc dodać go do potraw, a z kwiatów przygotować miód.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę