Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO

Pokrzywa ma dużo żelaza, a mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Nie wszyscy wiedzą, ale popularne chwasty, które możemy spotkać podczas letnich wycieczek czy w ogrodzie, są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Babka lancetowata reguluje procesy trawienne, zaś jej zmięte liście, przyłożone do miejsc ugryzionych przez komary lub skaleczonych, zmniejszają obrzęk i ból. Roślinę można jeść podobnie jak szpinak.

Pokrzywa zawiera chlorofil, dużo witamin , soli mineralnych oraz krzem oraz jest bogata w łatwo przyswajalne żelazo. Warto zrobić niej herbatkę lub sałatkę. Ostatnie badania pokazują też, że mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych. Warto więc dodać go do potraw, a z kwiatów przygotować miód.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cała PRAWDA o kobietach! W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Staruszkowie udowodnili, że na marzenia nigdy nie jest za późno! Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób