Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO

Pokrzywa ma dużo żelaza, a mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Nie wszyscy wiedzą, ale popularne chwasty, które możemy spotkać podczas letnich wycieczek czy w ogrodzie, są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Babka lancetowata reguluje procesy trawienne, zaś jej zmięte liście, przyłożone do miejsc ugryzionych przez komary lub skaleczonych, zmniejszają obrzęk i ból. Roślinę można jeść podobnie jak szpinak.

Pokrzywa zawiera chlorofil, dużo witamin , soli mineralnych oraz krzem oraz jest bogata w łatwo przyswajalne żelazo. Warto zrobić niej herbatkę lub sałatkę. Ostatnie badania pokazują też, że mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych. Warto więc dodać go do potraw, a z kwiatów przygotować miód.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK Tak wygląda najbrzydszy pies świata Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka