Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO

Pokrzywa ma dużo żelaza, a mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Nie wszyscy wiedzą, ale popularne chwasty, które możemy spotkać podczas letnich wycieczek czy w ogrodzie, są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Babka lancetowata reguluje procesy trawienne, zaś jej zmięte liście, przyłożone do miejsc ugryzionych przez komary lub skaleczonych, zmniejszają obrzęk i ból. Roślinę można jeść podobnie jak szpinak.

Pokrzywa zawiera chlorofil, dużo witamin , soli mineralnych oraz krzem oraz jest bogata w łatwo przyswajalne żelazo. Warto zrobić niej herbatkę lub sałatkę. Ostatnie badania pokazują też, że mniszek lekarski hamuje rozwój komórek nowotworowych. Warto więc dodać go do potraw, a z kwiatów przygotować miód.

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają leczenie RAKA. Zastąpią tradycyjną medycynę? Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych