Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat

W wieku 68 lat zdobyła też Mont Blanc.

Jeśli ktoś nie ma zainteresowań, to wegetuje. To nie jest życie – mówi Barbara Prymakowska. Nazywana „najszybszą babcią świata” 72-latka przebiegła już prawie wszystkie największe biegi na świecie. W wieku 68 lat zdobyła też Mont Blanc.

To było jedno z największych wyzwań, jakie przed sobą postawiła. W chwili wejścia na najwyższy europejski szczyt była najstarszą Polką, której się to udało.

Na górze czułam ogromną euforię. Właśnie tamtego dnia przypadała 48 rocznica naszego małżeństwa. Powiedziałam: „Stasiu, masz „Blanca” ode mnie!” – wspomina pani Barbara. W świecie biegaczy jest żywą legendą. Choć bieganie pojawiło się w jej życiu dopiero przed 50-tymi urodzinami, na swoim koncie ma już 34 maratony. Jest też wicemistrzynią świata w biegu górskim stylem alpejskim oraz wielokrotną mistrzynią Polski na wszystkich długich dystansach.

Sport to moje życie. Ogromnie dużo radości daje mi też przebywanie z młodymi ludźmi. Bywają bardzo głośni, ale wolę tę ich głośność, śmiech, niż malkontenctwo ludzi w moim okresie życia – mówi Barbara Prymakowska. Kolekcjonuje nie tylko medale – o których mówi „moja biżuteria” – ale też numery startowe: z maratonu w Londynie, Francji, Nowego Jorku… – O, a tu z Aten! Tam wygrałam kategorię a nie spodziewałam się tego, bo to najtrudniejszy maraton: najpierw biegnie się 32 km pod górę – opowiada.

Źródło: Uwaga! TVN/x-news

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne