Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat

W wieku 68 lat zdobyła też Mont Blanc.

Jeśli ktoś nie ma zainteresowań, to wegetuje. To nie jest życie – mówi Barbara Prymakowska. Nazywana „najszybszą babcią świata” 72-latka przebiegła już prawie wszystkie największe biegi na świecie. W wieku 68 lat zdobyła też Mont Blanc.

To było jedno z największych wyzwań, jakie przed sobą postawiła. W chwili wejścia na najwyższy europejski szczyt była najstarszą Polką, której się to udało.

Na górze czułam ogromną euforię. Właśnie tamtego dnia przypadała 48 rocznica naszego małżeństwa. Powiedziałam: „Stasiu, masz „Blanca” ode mnie!” – wspomina pani Barbara. W świecie biegaczy jest żywą legendą. Choć bieganie pojawiło się w jej życiu dopiero przed 50-tymi urodzinami, na swoim koncie ma już 34 maratony. Jest też wicemistrzynią świata w biegu górskim stylem alpejskim oraz wielokrotną mistrzynią Polski na wszystkich długich dystansach.

Sport to moje życie. Ogromnie dużo radości daje mi też przebywanie z młodymi ludźmi. Bywają bardzo głośni, ale wolę tę ich głośność, śmiech, niż malkontenctwo ludzi w moim okresie życia – mówi Barbara Prymakowska. Kolekcjonuje nie tylko medale – o których mówi „moja biżuteria” – ale też numery startowe: z maratonu w Londynie, Francji, Nowego Jorku… – O, a tu z Aten! Tam wygrałam kategorię a nie spodziewałam się tego, bo to najtrudniejszy maraton: najpierw biegnie się 32 km pod górę – opowiada.

Źródło: Uwaga! TVN/x-news

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję