Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany!

Naukowcy z USA opracowali sposób na przetworzenie nasion kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć ilość plastiku na świecie.

Kukurydza jest uprawiana na wielką skalę i jest ważnym źródłem żywności dla całego świata. Rośnie szybciej i daje znacznie więcej plonów niż inne zboża. Większość jej zbiorów przeznacza się na produkcję paszy dla zwierząt. Spożywamy ją również wszyscy w formie nasion, mąki, kaszy, prażoną i gotowaną.

Niewiele osób jednak wie, że naukowcy z USA opracowali przełomowy sposób na przetworzenie kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć produkcję tradycyjnego plastiku i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu