Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany!

Naukowcy z USA opracowali sposób na przetworzenie nasion kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć ilość plastiku na świecie.

Kukurydza jest uprawiana na wielką skalę i jest ważnym źródłem żywności dla całego świata. Rośnie szybciej i daje znacznie więcej plonów niż inne zboża. Większość jej zbiorów przeznacza się na produkcję paszy dla zwierząt. Spożywamy ją również wszyscy w formie nasion, mąki, kaszy, prażoną i gotowaną.

Niewiele osób jednak wie, że naukowcy z USA opracowali przełomowy sposób na przetworzenie kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć produkcję tradycyjnego plastiku i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DONALD TUSK w X Faktorze! Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU