Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany!

Naukowcy z USA opracowali sposób na przetworzenie nasion kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć ilość plastiku na świecie.

Kukurydza jest uprawiana na wielką skalę i jest ważnym źródłem żywności dla całego świata. Rośnie szybciej i daje znacznie więcej plonów niż inne zboża. Większość jej zbiorów przeznacza się na produkcję paszy dla zwierząt. Spożywamy ją również wszyscy w formie nasion, mąki, kaszy, prażoną i gotowaną.

Niewiele osób jednak wie, że naukowcy z USA opracowali przełomowy sposób na przetworzenie kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć produkcję tradycyjnego plastiku i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK BEYONCE reklamuje Brazylię! Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po"