Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany!

Naukowcy z USA opracowali sposób na przetworzenie nasion kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć ilość plastiku na świecie.

Kukurydza jest uprawiana na wielką skalę i jest ważnym źródłem żywności dla całego świata. Rośnie szybciej i daje znacznie więcej plonów niż inne zboża. Większość jej zbiorów przeznacza się na produkcję paszy dla zwierząt. Spożywamy ją również wszyscy w formie nasion, mąki, kaszy, prażoną i gotowaną.

Niewiele osób jednak wie, że naukowcy z USA opracowali przełomowy sposób na przetworzenie kukurydzy. Wszystko, by zmniejszyć produkcję tradycyjnego plastiku i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości