Rumianek - zastosowanie
DAMIESA • dawno temuTen niepozorny kwiat rumianku kryje w sobie moc dodawania nam piękna i jest sprawdzonym lekiem na skórne dolegliwości. Jak działa i kto powinien korzystać z jego dobrodziejstw najczęściej? Oto kilka ciekawostek.
Rumianek na włosy
Na jego bazie można przygotować płukankę do włosów. Aby ją przyrządzić, wystarczy zaparzyć szklankę suszonych kwiatów rumianku, przestudzić, a następnie wypłukać w takiej mieszance włosy. Zabieg polecany jest posiadaczkom włosów w kolorze blond, ponieważ podkreśla barwę i dodaje blasku. Dodatkowo mikstura dezynfekuje skórę głowy.
Rumianek na trądzik
Świetnie działa na cerę. Oczyszcza ją z porów i zaskórników oraz lekko rozjaśnia przebarwienia. Maseczka z rumianku jest także polecana osobom zmagającym się z problemem trądziku. Kwiat ten bowiem słynie z działania antybakteryjnego, a więc łagodzi stany zapalne. Wystarczy połączyć suszony rumianek z płatkami owsianymi i zalać składniki wrzątkiem. Dla wzmocnienia efektu i odżywienia cery można po przestudzeniu mieszanki połączyć ją z żółtkiem jajka (dzięki temu papka lepiej rozprowadzi się na powierzchni skóry).
Napar z rumianku
W pielęgnacji dłoni dobrze jest przyrządzić kąpiel na bazie kwiatu oraz soku z cytryny. Tak wykonana kompozycja zregeneruje naskórek, ukoi podrażnienia i odświeży poszarzały wygląd.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze