Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej?

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym.

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym – to jedna z wielu zmian, które wprowadza nowelizacja ustawy o ruchu drogowym.

Aby pociecha mogła jechać na przednim siedzeniu, zapięta oczywiście w pasy bezpieczeństwa, musi mieć minimum 150 cm wzrostu. Jeśli dziecko siedzi bez fotelika z tyłu auta, powinno mieć minimum 135 cm – mówi Piotr Popa, rzecznik prasowy MIiR.

Gdy na tylnym siedzeniu zamontowane są dwa foteliki i nie ma miejsca na trzeci, dziecko można przypiąć pasami, ale musi mieć ono co najmniej trzy lata. Wprowadzony został także zakaz przewożenia dzieci do lat trzech pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli samochód ma poduszkę powietrzną dla pasażera, na przednim siedzeniu nie wolno umieszczać fotelika z dzieckiem skierowanym tyłem do kierunku jazdy.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek 8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor