Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej?

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym.

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym – to jedna z wielu zmian, które wprowadza nowelizacja ustawy o ruchu drogowym.

Aby pociecha mogła jechać na przednim siedzeniu, zapięta oczywiście w pasy bezpieczeństwa, musi mieć minimum 150 cm wzrostu. Jeśli dziecko siedzi bez fotelika z tyłu auta, powinno mieć minimum 135 cm – mówi Piotr Popa, rzecznik prasowy MIiR.

Gdy na tylnym siedzeniu zamontowane są dwa foteliki i nie ma miejsca na trzeci, dziecko można przypiąć pasami, ale musi mieć ono co najmniej trzy lata. Wprowadzony został także zakaz przewożenia dzieci do lat trzech pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli samochód ma poduszkę powietrzną dla pasażera, na przednim siedzeniu nie wolno umieszczać fotelika z dzieckiem skierowanym tyłem do kierunku jazdy.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI!