Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej?

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym.

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym – to jedna z wielu zmian, które wprowadza nowelizacja ustawy o ruchu drogowym.

Aby pociecha mogła jechać na przednim siedzeniu, zapięta oczywiście w pasy bezpieczeństwa, musi mieć minimum 150 cm wzrostu. Jeśli dziecko siedzi bez fotelika z tyłu auta, powinno mieć minimum 135 cm – mówi Piotr Popa, rzecznik prasowy MIiR.

Gdy na tylnym siedzeniu zamontowane są dwa foteliki i nie ma miejsca na trzeci, dziecko można przypiąć pasami, ale musi mieć ono co najmniej trzy lata. Wprowadzony został także zakaz przewożenia dzieci do lat trzech pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli samochód ma poduszkę powietrzną dla pasażera, na przednim siedzeniu nie wolno umieszczać fotelika z dzieckiem skierowanym tyłem do kierunku jazdy.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Artystka maluje WAGINĄ! Na środku ulicy! Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Cała PRAWDA o kobietach!