Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej?

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym.

Już nie wiek, ale wzrost będzie decydował, czy dziecko trzeba przewozić w foteliku samochodowym – to jedna z wielu zmian, które wprowadza nowelizacja ustawy o ruchu drogowym.

Aby pociecha mogła jechać na przednim siedzeniu, zapięta oczywiście w pasy bezpieczeństwa, musi mieć minimum 150 cm wzrostu. Jeśli dziecko siedzi bez fotelika z tyłu auta, powinno mieć minimum 135 cm – mówi Piotr Popa, rzecznik prasowy MIiR.

Gdy na tylnym siedzeniu zamontowane są dwa foteliki i nie ma miejsca na trzeci, dziecko można przypiąć pasami, ale musi mieć ono co najmniej trzy lata. Wprowadzony został także zakaz przewożenia dzieci do lat trzech pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli samochód ma poduszkę powietrzną dla pasażera, na przednim siedzeniu nie wolno umieszczać fotelika z dzieckiem skierowanym tyłem do kierunku jazdy.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego