Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem?