Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ!