Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN!