Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW