Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach