Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból