Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Cała PRAWDA o kobietach! Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania