Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie