Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Uważaj na PASOŻYTY. Twoje dziecko może być nosicielem