Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu!