Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry

Policja ani bank nie mogą odzyskaćTwoich pieniędzy.

Wykonując przelew pieniężny, nie powinno się kopiować numeru konta, lepiej wpisać go ręcznie lub dokładnie sprawdzić wklejone cyfry.  Powodem jest trudność w odzyskaniu pieniędzy, które trafią do przypadkowego odbiorcy.

Jeśli już nam się zdarzyło pomylić konta, należy niezwłocznie zgłosić się do banku. Ten może ujawnić dane osoby, do której trafił przelew, jednak to my musimy negocjować odzyskanie sumy. Najgorzej jeśli pomylimy ostatnie cyfry numeru konta lub zauważymy pomyłkę po długim czasie.

Adwokat Luka Szaranowicz radzi też, by dokładnie opisywać, dlaczego przelewamy pieniądze danej osobie. Tytuł przelewu jest ważnym dowodem, jesli suma trafiła do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

„Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze?