Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem

Zwierzaki chętnie uczestniczą w zabawie i dążą do osiągnięcia jak największej sprawności.

Wiele osób nie decyduje się na posiadanie niepełnosprawnego zwierzaka, sądząc, że jest przy nim więcej obowiązków. Tymczasem takie zwierzęta świetnie radzą sobie z higieną, bez problemu trafiają do miski, nie mają depresji z powodu kalectwa, chętnie uczestniczą w zabawie i dążą do osiągnięcia jak największej sprawności. Są też bardziej związane z człowiekiem.

Ważne, by u czworonogów z niedowładem zabezpieczyć skórę przed ścieraniem. Na rynku dostępne są specjalne wózki inwalidzkie oraz ortezy. Większość z nich można dopasować do pupila.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Jak radzić sobie z bólem pleców W CIĄŻY? Proste ćwiczenia przyniosą ulgę Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz