Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem

Zwierzaki chętnie uczestniczą w zabawie i dążą do osiągnięcia jak największej sprawności.

Wiele osób nie decyduje się na posiadanie niepełnosprawnego zwierzaka, sądząc, że jest przy nim więcej obowiązków. Tymczasem takie zwierzęta świetnie radzą sobie z higieną, bez problemu trafiają do miski, nie mają depresji z powodu kalectwa, chętnie uczestniczą w zabawie i dążą do osiągnięcia jak największej sprawności. Są też bardziej związane z człowiekiem.

Ważne, by u czworonogów z niedowładem zabezpieczyć skórę przed ścieraniem. Na rynku dostępne są specjalne wózki inwalidzkie oraz ortezy. Większość z nich można dopasować do pupila.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo