DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Koniec ze strachem przed lataniem. Polscy studenci znaleźli sposób Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE!