DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia