DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Dlaczego tkwimy w nieudanym małżeństwie? "Oprawca jest jak narkotyk" Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA