DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Nauka języków w GIMNAZJUM bezskuteczna. System kuleje, a poziom jest gorszy niż podstawowy Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz