DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze