DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka