DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię