DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo

Po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego trudno przestawić się na samodzielne układanie menu.

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa, jeszcze do niedawna kojarzył się z luksusem dla zamożnych. Dziś coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić, gdyż ceny, z uwagi na konkurencję, poszły w dół.

Dzięki diecie pudełkowej oszczędzamy czas i mamy zapewnioną różnorodność posiłków, lecz łatwiej o efekt jojo. Specjaliści do spraw żywienia są przekonani, że po zrezygnowaniu z cateringu dietetycznego, trudno przestawić się na samodzielne racjonalne układanie menu. Przyzwyczajeni do łatwego gubienia wagi, zapominamy też o aktywności fizycznej niezbędnej do utrzymania uzyskanej dzięki diecie sylwetki i sprężystości ciała.

Zdaniem dietetyka Filipa Kowalczyka dieta z pudełek „uczy próżności i nie wyrabia dobrych nawyków żywieniowych”.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH