Sk贸ra palacza nie ma 艂atwo
DANUTA CAPIGA • dawno temuOd wielu lat panuje moda na niepalenie, jednak w dalszym ci膮gu obraz osoby z papierosem jest czym艣 normalnym.
Palenie tytoniu powoduje szybsze starzenie si臋 sk贸ry. Nikotyna wp艂ywa niekorzystnie na uk艂ad kr膮偶enia, czyli od偶ywianie sk贸ry od wewn膮trz, powoduje spowolnienie jej metabolizmu. Zawarte w dymie papierosowym wolne rodniki uszkadzaj膮 kolagen i elastyn臋, niszcz膮 witamin臋 A, C i tzw. antyoksydanty.
Sk贸ra palacza jest ziemisto 鈥 szara, ze zgrubia艂膮 warstw膮 rogow膮 nask贸rka, ma rozszerzone pory, jest sucha i szorstka lub t艂usta z licznymi zask贸rnikami, ma du偶o licznych zmarszczek. Zaznaczone bruzdy nosowo 鈥 wargowe i wargowo 鈥 br贸dkowe, 鈥瀦marszczki鈥 palacza wok贸艂 ust, zag艂臋bienia w k膮cikach ust nadaj膮 twarzy ostry i zm臋czony wygl膮d. Dlatego sk贸ra palacza wymaga szczeg贸lnej piel臋gnacji i zabieg贸w regeneracyjnych.
— W przypadku sk贸ry palacza najlepszym sposobem na odbudowanie jej cho膰 w pewnym stopniu jest porzucenie na艂ogu. Jak wiadomo to najtrudniejsza droga, dlatego wiele os贸b woli skorzysta膰 z mo偶liwo艣ci, jakie obecnie oferuje nam medycyna estetyczna. Najcz臋艣ciej s膮 to zabiegi z kwasem hialuronowym, kt贸ry pozwala odtworzy膰 utracon膮 obj臋to艣膰 sk贸ry, zlikwidowa膰 zmarszczki czy bruzdy, a ponadto intensywnie od偶ywi膰 i nawil偶y膰 sk贸r臋 鈥 wyja艣nia dr Hanicenta Rzepa, specjalista medycyny estetycznej.
Jak pokaza艂y badania wypalenie 30 papieros贸w dziennie przez 30 lat postarza sk贸r臋 o oko艂o 14 lat, a jedna paczka dziennie to sk贸ra starsza o 10 lat.
Nask贸rek palaczy absorbuje mniej tlenu, ni偶 go w rzeczywisto艣ci potrzeba. Brak tlenu prowadzi do zwolnienia proces贸w likwidacji toksyn w kom贸rkach, co jest jedn膮 z przyczyn przedwczesnego starzenia sk贸ry. Dobre efekty daj膮 ampu艂ki stymuluj膮co 鈥 dotleniaj膮ce oraz zabiegi z witamin膮 C, A+E.
Wype艂nienie zmarszczek, fa艂d i bruzd usieciowanym kwasem hialuronowym powoduje nawil偶enie i uj臋drnienie sk贸ry, pobudzenie naturalnych proces贸w regeneracyjnych sk贸ry, odzyskanie utraconej obj臋to艣ci sk贸ry.
Zabiegi medycyny estetycznej s膮 o wiele bardziej skuteczne ni偶 wcieranie krem贸w, bowiem ingeruj膮 one w g艂臋bsze partie sk贸ry, maj膮 dzia艂anie detoksykuj膮ce, silnie nawil偶aj膮.
Tak naprawd臋 najlepsz膮 terapi膮 dla sk贸ry jest zerwanie z na艂ogiem, poniewa偶 偶adne kosmetyki i zabiegi nie zast膮pi膮 abstynencji nikotynowej i 偶adne zabiegi medycyny estetycznej nie przywr贸c膮 utraconego zdrowia palacza.
殴r贸d艂o: informacja prasowa Monika 艢wierczewska
Ten artyku艂 nie ma jeszcze komentarzy
Poka偶 wszystkie komentarze