Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz

Lekarze podkreślają, że skrupulatną obserwację wagi i odpowiednią dietę należy prowadzić przez całe 9 miesięcy.

Ile można przytyć w czasie ciąży, aby uchronić się przed otyłością po porodzie? Lekarze podkreślają, że skrupulatną obserwację wagi i odpowiednią dietę należy prowadzić przez całe 9 miesięcy. Od tego, jak dużo przytyjemy w czasie ciąży, zależy jak łatwo będzie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. U każdej kobiety przybieranie na wadze wygląda jednak inaczej i jest uwarunkowane wieloma czynnikami.

Prawidłowy przyrost wagi w pierwszym trymestrze to 1–2 kilogramy, w drugim 6, a w trzecim 5 kilogramów.

Kobiety z niedowagą powinny przytyć nawet 18 kilogramów. Z kolei kobiety z nadwagą przybierają niekiedy zaledwie 7, a nawet 3 kilogramy przez całą ciążę.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI!