Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz

Lekarze podkreślają, że skrupulatną obserwację wagi i odpowiednią dietę należy prowadzić przez całe 9 miesięcy.

Ile można przytyć w czasie ciąży, aby uchronić się przed otyłością po porodzie? Lekarze podkreślają, że skrupulatną obserwację wagi i odpowiednią dietę należy prowadzić przez całe 9 miesięcy. Od tego, jak dużo przytyjemy w czasie ciąży, zależy jak łatwo będzie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. U każdej kobiety przybieranie na wadze wygląda jednak inaczej i jest uwarunkowane wieloma czynnikami.

Prawidłowy przyrost wagi w pierwszym trymestrze to 1–2 kilogramy, w drugim 6, a w trzecim 5 kilogramów.

Kobiety z niedowagą powinny przytyć nawet 18 kilogramów. Z kolei kobiety z nadwagą przybierają niekiedy zaledwie 7, a nawet 3 kilogramy przez całą ciążę.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia