Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz

Lekarze podkreślają, że skrupulatną obserwację wagi i odpowiednią dietę należy prowadzić przez całe 9 miesięcy.

Ile można przytyć w czasie ciąży, aby uchronić się przed otyłością po porodzie? Lekarze podkreślają, że skrupulatną obserwację wagi i odpowiednią dietę należy prowadzić przez całe 9 miesięcy. Od tego, jak dużo przytyjemy w czasie ciąży, zależy jak łatwo będzie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. U każdej kobiety przybieranie na wadze wygląda jednak inaczej i jest uwarunkowane wieloma czynnikami.

Prawidłowy przyrost wagi w pierwszym trymestrze to 1–2 kilogramy, w drugim 6, a w trzecim 5 kilogramów.

Kobiety z niedowagą powinny przytyć nawet 18 kilogramów. Z kolei kobiety z nadwagą przybierają niekiedy zaledwie 7, a nawet 3 kilogramy przez całą ciążę.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Jak suszyć mokre włosy? One wiedzą to NAJLEPIEJ! Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu!