Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki"

Dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży.

Kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią, często zastanawiają się, czy powinny zmienić dietę. Doradca laktacyjny, Karolina Satorska jest zdania, że dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży. Powinna być zdrowa, bogata we wszystkie niezbędne do rozwoju dziecka składniki odżywcze, a jedynie liczba przyjmowanych kalorii musi wzrosnąć o 500.

Nieprawdą jest również, że spożywanie wzdymających produktów przyczynia się do powstawania kolki u maluszków.  Podobnie jest z alergią – często nie powoduje jej rodzaj posiłku, a konserwanty w nim zawarte.

Źródło zdjęć: Shutterstocka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Od urodzenia NIE MA RĄK. Pokazał, jak się goli Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina