Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki"

Dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży.

Kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią, często zastanawiają się, czy powinny zmienić dietę. Doradca laktacyjny, Karolina Satorska jest zdania, że dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży. Powinna być zdrowa, bogata we wszystkie niezbędne do rozwoju dziecka składniki odżywcze, a jedynie liczba przyjmowanych kalorii musi wzrosnąć o 500.

Nieprawdą jest również, że spożywanie wzdymających produktów przyczynia się do powstawania kolki u maluszków.  Podobnie jest z alergią – często nie powoduje jej rodzaj posiłku, a konserwanty w nim zawarte.

Źródło zdjęć: Shutterstocka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą! Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM