Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki"

Dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży.

Kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią, często zastanawiają się, czy powinny zmienić dietę. Doradca laktacyjny, Karolina Satorska jest zdania, że dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży. Powinna być zdrowa, bogata we wszystkie niezbędne do rozwoju dziecka składniki odżywcze, a jedynie liczba przyjmowanych kalorii musi wzrosnąć o 500.

Nieprawdą jest również, że spożywanie wzdymających produktów przyczynia się do powstawania kolki u maluszków.  Podobnie jest z alergią – często nie powoduje jej rodzaj posiłku, a konserwanty w nim zawarte.

Źródło zdjęć: Shutterstocka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej