Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki"

Dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży.

Kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią, często zastanawiają się, czy powinny zmienić dietę. Doradca laktacyjny, Karolina Satorska jest zdania, że dieta matek nie powinna różnić się od tej sprzed ciąży. Powinna być zdrowa, bogata we wszystkie niezbędne do rozwoju dziecka składniki odżywcze, a jedynie liczba przyjmowanych kalorii musi wzrosnąć o 500.

Nieprawdą jest również, że spożywanie wzdymających produktów przyczynia się do powstawania kolki u maluszków.  Podobnie jest z alergią – często nie powoduje jej rodzaj posiłku, a konserwanty w nim zawarte.

Źródło zdjęć: Shutterstocka

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE