Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA