Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG