Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Staruszkowie udowodnili, że na marzenia nigdy nie jest za późno! Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami