Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja"