Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D?