Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać?