Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty