Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce

Najlepiej wybrać tę grubą, nieklejoną.

Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube, np. jesionowe, bukowe czy z orzecha, oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.

Po użyciu deskę często wkładamy do zlewu, by odmokła. To błąd, który nie tylko ją niszczy, ale także sprzyja namnażaniu się bakterii. Po myciu należy drewno wytrzeć do sucha. Raz na trzy miesiące należy je też zaimpregnować, wcierając w nie olej.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu Internauci oszaleli na punkcie małej tancerki. Rusza się jak prawdziwa diwa Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować? Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT!