CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych

Jeśli pojawią się nagle, warto odwiedzić lekarza.

Cienie pod oczami kojarzą się ze zmęczeniem, nieprzespaną nocą i stresem. Jednak pamiętajmy, że ich nagłe pojawienie się może oznaczać problemy z nerkami, wątrobą czy tarczycą. Jeśli więc odżywiamy się zdrowo, zapewniamy sobie odpowiednią dawkę snu, a mimo to okolice oczu nie wyglądają dobrze, warto odwiedzić lekarza.

Ciemne obwódki wokół oka mogą mieć też podłoże genetyczne. Jeśli defektu nie można zatuszować korektorem, warto skorzystać z pomocy specjalisty. O  najskuteczniejszych metodach redukcji cieni oraz o przeciwwskazaniach do zabiegów opowiedziała dermatolog Agnieszka Bliżanowska.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Nigdy nie wchodź do wody bez rozgrzewki Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU