CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych

Jeśli pojawią się nagle, warto odwiedzić lekarza.

Cienie pod oczami kojarzą się ze zmęczeniem, nieprzespaną nocą i stresem. Jednak pamiętajmy, że ich nagłe pojawienie się może oznaczać problemy z nerkami, wątrobą czy tarczycą. Jeśli więc odżywiamy się zdrowo, zapewniamy sobie odpowiednią dawkę snu, a mimo to okolice oczu nie wyglądają dobrze, warto odwiedzić lekarza.

Ciemne obwódki wokół oka mogą mieć też podłoże genetyczne. Jeśli defektu nie można zatuszować korektorem, warto skorzystać z pomocy specjalisty. O  najskuteczniejszych metodach redukcji cieni oraz o przeciwwskazaniach do zabiegów opowiedziała dermatolog Agnieszka Bliżanowska.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Ukraińcy zdradzili szczegóły pracy z Madonną. "Ujęcia powtarzaliśmy nawet 40 razy" SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą! Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u