CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych

Jeśli pojawią się nagle, warto odwiedzić lekarza.

Cienie pod oczami kojarzą się ze zmęczeniem, nieprzespaną nocą i stresem. Jednak pamiętajmy, że ich nagłe pojawienie się może oznaczać problemy z nerkami, wątrobą czy tarczycą. Jeśli więc odżywiamy się zdrowo, zapewniamy sobie odpowiednią dawkę snu, a mimo to okolice oczu nie wyglądają dobrze, warto odwiedzić lekarza.

Ciemne obwódki wokół oka mogą mieć też podłoże genetyczne. Jeśli defektu nie można zatuszować korektorem, warto skorzystać z pomocy specjalisty. O  najskuteczniejszych metodach redukcji cieni oraz o przeciwwskazaniach do zabiegów opowiedziała dermatolog Agnieszka Bliżanowska.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ? Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy