Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe

W składzie należy szukać mąki pełnoziarnistej.

Znalezienie na sklepowych półkach produktów z pełnego ziarna nie jest proste. Jak je rozpoznać? Należy uważnie czytać składy i szukać w nich mąki pełnoziarnistej.

Gdy uda nam się już wybrać odpowiednie pieczywo, ryż czy makaron, korzyści dla organizmu są ogromne. Choć wartość kaloryczna wyrobów razowych i pszennych często jest podobna, ilość składników mineralnych w tych pierwszych jest znacznie wyższa.

Pamiętajmy też, że nie wszystkie produkty, które mają ciemny kolor, są zdrowe. Ciastka reklamowane jako pełnoziarniste zawierają często małe ilości mąki z pełnego ziarna, za to dużo cukrów.

Źródło: TVN Style

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować?