Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje

Lekarz z wielką siłą naciska na brzuch rodzącej, by pomóc jej wypchnąć dziecko.

Chwyt Kristellera, choć oficjalnie zakazany, nadal stosowany jest w wielu szpitalach, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. W założeniu miał być jedynie delikatnym masażem dna macicy połączonym z pulsacyjnych uciskiem, z czasem zamienił się w brutalną praktykę. Obecnie wygląda tak, że lekarz z wielką siłą naciska na brzuch rodzącej, by pomóc jej wypchnąć dziecko.

Chwyt Kristellera wiąże się z ogromną liczbą powikłań, m.in. urazami krocza i zwieracza odbytu, pęknięciem macicy, krwotokiem wewnętrznym, przedwczesnym oddzieleniem łożyska, uszkodzeniem nerwów i niedotlenieniem u dziecka, złamaniami delikatnych kości maluszka, a w najgorszym przypadku może zakończyć się śmiercią

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock
 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW?