Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety

Choć UE tego zabrania, w sklepie można znaleźć soję modyfikowaną genetycznie.

Soja to podstawa diety wegetariańskiej i wegańskiej. Jest źródłem pełnowartościowego białka, oprócz tego zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, których nie jesteśmy w stanie sami wytworzyć. Zawiera kwas foliowy, błonnik, witaminy i związki mineralne. Ze względu na zawartość hormonów roślinnych zbliżonych do tych występujących w organizmie kobiety, roślina jest polecana w okresie menopauzy. Jednak czy produkty sojowe dostępne w sklepach są na pewno zdrowe?

W Unii Europejskiej wolno uprawiać tylko dwie rośliny GMO: kukurydzę MON 810 oraz przemysłowego ziemniaka Amflora. Jednak kontrole pokazują, że także soja jest modyfikowana genetycznie. Dlatego – zanim kupimy produkt sojowy – warto na jego opakowaniu szukać napisu: wyprodukowano bez użycia GMO.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać!