Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz

Dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

W Tłusty Czwartek chyba nikt nie odmówi sobie pączka. Pamiętajmy jednak, że taka słodycz nie pozostaje obojętna dla naszej figury. Wartość energetyczna przekąski waha się od 250 do około 350 kalorii, w zależności od ilości nadzienia czy lukru.

Jeszcze bardziej kaloryczne są faworki, które chłoną ogromne ilości tłuszczu (w wyniku długotrwałego smażenia staje się on wyjątkowo niezdrowy).

Jeśli jednak nie potrafimy sobie odmówić uczczenia tradycji, dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy