Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz

Dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

W Tłusty Czwartek chyba nikt nie odmówi sobie pączka. Pamiętajmy jednak, że taka słodycz nie pozostaje obojętna dla naszej figury. Wartość energetyczna przekąski waha się od 250 do około 350 kalorii, w zależności od ilości nadzienia czy lukru.

Jeszcze bardziej kaloryczne są faworki, które chłoną ogromne ilości tłuszczu (w wyniku długotrwałego smażenia staje się on wyjątkowo niezdrowy).

Jeśli jednak nie potrafimy sobie odmówić uczczenia tradycji, dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód