Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz

Dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

W Tłusty Czwartek chyba nikt nie odmówi sobie pączka. Pamiętajmy jednak, że taka słodycz nie pozostaje obojętna dla naszej figury. Wartość energetyczna przekąski waha się od 250 do około 350 kalorii, w zależności od ilości nadzienia czy lukru.

Jeszcze bardziej kaloryczne są faworki, które chłoną ogromne ilości tłuszczu (w wyniku długotrwałego smażenia staje się on wyjątkowo niezdrowy).

Jeśli jednak nie potrafimy sobie odmówić uczczenia tradycji, dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM!