Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz

Dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

W Tłusty Czwartek chyba nikt nie odmówi sobie pączka. Pamiętajmy jednak, że taka słodycz nie pozostaje obojętna dla naszej figury. Wartość energetyczna przekąski waha się od 250 do około 350 kalorii, w zależności od ilości nadzienia czy lukru.

Jeszcze bardziej kaloryczne są faworki, które chłoną ogromne ilości tłuszczu (w wyniku długotrwałego smażenia staje się on wyjątkowo niezdrowy).

Jeśli jednak nie potrafimy sobie odmówić uczczenia tradycji, dietetyk podpowiada, jakie są alternatywy dla tradycyjnego przyrządzania pączków.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków