Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem?

Pomocne są ćwiczenia oddechowe i niska temperatura w pokoju. Co jeszcze?

Według badań TNS OBOP problemy ze snem zgłasza 28% kobiet i 19% mężczyzn. 15% osób sięga po leki nasenne. Znaczny wzrost trudności z zasypianiem odnotowano u Polaków powyżej 65 roku życia, ale też wśród młodzieży w wieku 15–19 lat. Przyczyn może być wiele – od stresu, przez depresję, po źle dobrany materac. Jak sobie pomóc?

Należy unikać nie tylko zbyt obfitych kolacji (wysoki poziom cukru sprzyja problemom z bezsennością), lecz także przed snem nie oglądać telewizji i nie korzystać z komputera. Emitowane światło sygnalizuje mózgowi, że nadal trwa dzień – wyjaśnia psychoterapeutka Katarzyna Niewińska.

Szybszemu zasypianiu sprzyjają także ćwiczenia oddechowe, regulujące poziom tlenu i dwutlenku węgla we krwi oraz przewietrzenie pokoju przed pójściem do łóżka.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć