Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem?

Pomocne są ćwiczenia oddechowe i niska temperatura w pokoju. Co jeszcze?

Według badań TNS OBOP problemy ze snem zgłasza 28% kobiet i 19% mężczyzn. 15% osób sięga po leki nasenne. Znaczny wzrost trudności z zasypianiem odnotowano u Polaków powyżej 65 roku życia, ale też wśród młodzieży w wieku 15–19 lat. Przyczyn może być wiele – od stresu, przez depresję, po źle dobrany materac. Jak sobie pomóc?

Należy unikać nie tylko zbyt obfitych kolacji (wysoki poziom cukru sprzyja problemom z bezsennością), lecz także przed snem nie oglądać telewizji i nie korzystać z komputera. Emitowane światło sygnalizuje mózgowi, że nadal trwa dzień – wyjaśnia psychoterapeutka Katarzyna Niewińska.

Szybszemu zasypianiu sprzyjają także ćwiczenia oddechowe, regulujące poziom tlenu i dwutlenku węgla we krwi oraz przewietrzenie pokoju przed pójściem do łóżka.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu