Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość

Lekarze od lat przestrzegają, że spożywanie żywności wysoko przetworzonej prowadzi nie tylko do otyłości, ale także wielu innych chorób cywilizacyjnych.

Lekarze od lat przestrzegają, że spożywanie żywności wysoko przetworzonej prowadzi nie tylko do otyłości, ale także wielu innych chorób cywilizacyjnych. Powoduje również zmianę metabolizmu.

Szczególnie niekorzystny wpływ na nasz organizm mają takie produkty jak: napoje gazowane, płatki śniadaniowe, parówki, wysoko przetworzone wędliny, ciastka i krakersy, gotowe przyprawy i sosy sałatkowe, dania instant, konserwy, sery topione czy pieczywo tostowe.

Tymczasem wśród wielu łatwo dostępnych produktów istnieje ogromna ilość takich, które naturalnie przyspieszają metabolizm i często są podstawowymi składnikami lekarstw.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Koniec ze strachem przed lataniem. Polscy studenci znaleźli sposób Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki