Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość

Lekarze od lat przestrzegają, że spożywanie żywności wysoko przetworzonej prowadzi nie tylko do otyłości, ale także wielu innych chorób cywilizacyjnych.

Lekarze od lat przestrzegają, że spożywanie żywności wysoko przetworzonej prowadzi nie tylko do otyłości, ale także wielu innych chorób cywilizacyjnych. Powoduje również zmianę metabolizmu.

Szczególnie niekorzystny wpływ na nasz organizm mają takie produkty jak: napoje gazowane, płatki śniadaniowe, parówki, wysoko przetworzone wędliny, ciastka i krakersy, gotowe przyprawy i sosy sałatkowe, dania instant, konserwy, sery topione czy pieczywo tostowe.

Tymczasem wśród wielu łatwo dostępnych produktów istnieje ogromna ilość takich, które naturalnie przyspieszają metabolizm i często są podstawowymi składnikami lekarstw.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Została striptizerką, bo znudziła ją praca! Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić?